Sprawdzone sposoby na elektryzujące się włosy

Sprawdzone sposoby na elektryzujące się włosy

Ciepłe nakrycie głowy to podstawa w sezonie zimowym. Niestety, nasze włosy nie lubią czapek, kapturów i beretów. Szkodzi im też sztuczne ogrzewanie, suszenie suszarką, niewłaściwe czesanie i źle dobrana pielęgnacja. W efekcie włosy są przesuszone i naelektryzowane. Nie chcą się układać i mocno się puszą. Zobaczmy, jak temu zapobiec.

Potrzebne nawilżanie

Jony dodatnie włosów i ubrań odpychają się wzajemnie, co powoduje, że włosy elektryzują się i trudno je zdyscyplinować. Szorstkie i przesuszone włosy elektryzują się bardziej, dlatego warto zadbać o odpowiednie nawilżenie. Zamień szampon na nawilżający oraz koniecznie nakładaj odżywkę po każdym myciu. Przed wyjściem z domu, zanim założysz czapkę, spryskaj lekko głowę wodą z rozpylacza.

Używaj olejku lub sprayu do włosów

By zapobiec elektryzowaniu włosów, możesz je obciążyć, używając odpowiednich środków pielęgnacyjnych o gęstej konsystencji. Jeśli masz grube i mocne włosy, sięgnij po olejki pielęgnacyjne, które świetnie nawilżają i zapobiegają elektryzowaniu się. Zabieg ten nie sprawdzi się w przypadku włosów cienkich, które po obciążaniu stają się płaskie. Jeśli nie masz gęstych włosów, użyj lakieru. Ten kosmetyk jest lekki, a jednocześnie dobrze dyscyplinuje fryzurę.

Sięgaj po serum do włosów

Włosy nie będą się elektryzować, jeśli użyjesz serum na bazie silikonu. Taki produkt nie tylko wygładzi włosy, ale ponadto sprawi, że zostanie przerwana wymiana elektronów między powierzchniami, które się ze sobą stykają.

Właściwe mycie i suszenie

Myjąc włosy, zawsze wykonuj masaż głowy, w ten sposób poprawisz ukrwienie cebulek i sprawisz, że włosy będą się mniej elektryzować. Nigdy nie susz włosów gorącym powietrzem, chłodniejszy strumień jest bardziej łagodny. Możesz też kupić suszarkę, która pozwala skorzystać z funkcji jonizacji powietrza.

Odpowiednie nakrycie głowy

Nie namawiamy do chodzenia z gołą głową i narażania się na przeziębienie. Wybierając czapkę, zwróć uwagę na to, by pozwalała włosom oddychać. Wybierz nakrycie głowy uszyte z wełny lub bawełny, unikaj sztucznych materiałów. Niekorzystnie wpływają na włosy czapki, które ciasno opinają głowę.

 

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Olej sezamowy w pielęgnacji urody

Właściwości pielęgnacyjne oleju kokosowego

Olej migdałowy - kosmetyk dobry na wszystko