Jak dbać o dłonie zimą

Jak dbać o dłonie zimą

Jak dbać o dłonie zimą

To dłonie zdradzają prawdziwy wiek kobiety. Wróżąc z ręki można dowiedzieć się, czy nosisz zimą ciepłe rękawiczki, czy używasz do sprzątania żrących detergentów, czy sięgasz po odpowiednie kremy. Pielęgnacja dłoni to coś więcej niż staranny manicure.

Ręce myjemy często i jest to nieuniknione i ważne dla naszego zdrowia. Niestety, woda i mydło niezbyt dobrze wpływają na nasze dłonie, które po zewnętrznej stronie mają nie wiele gruczołów łojowych do produkcji ochrony lipidowej skóry. Szczególnie niekorzystną porą roku dla skóry rąk jest zima, gdy niskie temperatury na zewnątrz i sztuczne ogrzewanie w pomieszczeniach powodują zaczerwienienia i przesuszenie dłoni. W tym okresie musimy szczególnie zadbać o odpowiednią pielęgnację.

Podstawową zasadą jest nawilżanie i natłuszczanie, wybieramy krem z dodatkiem oliwy z oliwek lub witaminą E i stosujemy go kilka razy dziennie, obowiązkowo po każdym umyciu rąk, by nie dopuścić do przesuszenia skóry. Wieczorem możemy nałożyć na skórę grubszą warstwę kosmetyku i włożyć bawełnianie rękawiczki - taki zabieg sprawi, że rano nasze dłonie będą gładkie i miękkie.

Przed wyjściem na dwór zakładamy ciepłe rękawice - warto pamiętać, że powinny być pełnie, nitenki (czyli rękawice bez palców) nie zapewnią nam odpowiedniej ochrony. Przez zrobieniem manicure warto wymoczyć dłonie w ciepłej wodzie z dodatkiem natłuszczającego olejku (może być arganowy).

foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Jak zrobić domowe SPA

Olej kokosowy naturalny i tani kosmetyk

Sposób na cellulit