Jak ozdobić dynię na Halloween?

Jak ozdobić dynię na Halloween?

Trudno wyobrazić sobie wystrój na Helloween bez dyni. Wydrążona może służyć jako lampion. Ozdobiona różnymi wzorami i aplikacjami z materiału będzie wyglądać groźnie lub śmiesznie. Zobacz, jak prosto można przygotować halloweenową dynię.

Najbardziej klasyczna halloweenowa ozdoba to wydrążona dynia z wyciętymi oczami i ustami, rozświetlona od środka świecą. Takie dekoracje stawiane są w wielu domach i ogrodach. Są proste w wykonaniu, a po zmierzchu wyglądają naprawdę efektownie. Możemy nasączyć warzywo ulubionym olejkiem eterycznym, wówczas po domu rozejdzie się  przyjemny aromat.

JAK WYDRĄŻYĆ DYNIĘ?

Wybierając dynię, zwróć uwagę, by była duża, miała regularny kształt i jednolity kolor bez przebarwień. Najlepiej prezentują się dynie okrągłe. Umyj ją dokładnie i przygotuj ostry, szeroki nóż. By pozbyć się miąższu i pestek z dyni, musisz odciąć jej czubek z ogonkiem – otwór powinien być dosyć szeroki i równy. Miąższ ze środka i pestki wyciągnij dużą łyżką. Gdy dynia jest już pusta, możesz zabrać się za tworzenie wzorów. Namaluj oczy, usta, nos.
Mina halloweenowej dyni zależy od twojej fantazji – może być wesoła, śmieszna lub wyglądać groźnie. Naszkicowane wzory wytnij ostrym, wąskim nożem lub scyzorykiem. Do tak przygotowanej dyni włóż przez górny otwór świecę. Jeśli planujesz przyjęcie halloweenowe, przygotuj kilka dyń o różnych rozmiarach i kształtach oraz wzorach.
Możesz ułożyć je wszystkie w jednym kącie lub ustawić w różnych miejscach.


 WZORY NA HALLOWEENOWĄ DYNIĘ
 Jeśli klasyczna dynia-latarenka nie zaspokoiła twojego kreatywnego apetytu, wypróbuj inne warianty tej słynnej halloweenowej ozdoby. Na wydrążoną lub całą dynię naciągnij pończochę-kabaretkę – efekt będzie bardzo oryginalny. Wszelkie koraliki lub pinezki idealnie przydadzą się, by udekorować warzywo. Świetnie sprawdzą się też kolorowe żelki lub nawet M&Msy. Ułóż je w formie pasków lub śmiesznych wzorków i przyklej za pomocą specjalnego kleju (kupisz go w każdej pasmanterii). Na dyni możesz też wyrysować i wyciąć fantazyjne esy-floresy. Ozdobne aplikacje można wycinać lub po prostu malować kolorowymi farbkami.   (mb)
foto: 123 RF

 

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Jakie przygotować przystawki na halloweenowe przyjęcie

Jak zrobić lampiony na Halloween?

Zupa dyniowa na Halloween