Napoje, które pomogą nam się rozgrzać

Napoje, które pomogą nam się rozgrzać

Napoje, które pomogą nam się rozgrzać

Coraz krótsze dni, niskie temperatury, wiatr i deszcz. W taką pogodę nie chce nam się wychodzić z domu. A gdy wrócimy, marzymy tylko o tym, by się rozgrzać. Kanapa, koc i kubek aromatycznego, rozgrzewającego napoju - to wszystko, czego nam potrzeba w jesienne wieczory.

Jeszcze kilka tygodni temu chłodziliśmy się szklaneczką zmrożonej lemoniady, a teraz, gdy dopadła nas jesienna słota i chandra, ciągle jest nam zimno. Szaloną popularnością w sezonie jesienno-zimowym cieszą się napoje rozgrzewające. Dzięki nim nie tylko robi się nam cieplej, ale także wzmacnia się nasza odporność.Napoje rozgrzewające
to źródło cennych składników odżywczych i witaminy C. By przygotować trunek możemy wykorzystać: cytrynę, pomarańcze, maliny, miód, imbir w korzeniu, goździki, cynamon, syrop klonowy, gwiazdki anyżu. Składniki możemy dowolnie łączyć, ale idealne połączenia to: maliny i goździki, pomarańcze i cynamon, cytryna i imbir. Owoce i przyprawy zalewamy gorącą wodą, gdy trochę przestygnie słodzimy miodem lub syropem klonowym i rozkoszujemy się aromatem oraz smakiem naszego napoju rozgrzewającego.

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Dlaczego warto jeść winogrona?

Migdały w kuchni

Tarta ze śliwkami