Jak wybrać odpowiedni robot kuchenny?

Jak wybrać odpowiedni robot kuchenny?

Jak wybrać odpowiedni robot kuchenny?


W kuchni są niezastąpione. Siekają, ścierają, kroją w drobne plasterki, wyrabiają ciasto. Roboty kuchenne pozwalają oszczędzić wiele czasu i energii, ułatwiają przygotowanie posiłku. Ich ceny, modele oraz funkcje są bardzo różne. Warto więc zastanowić, jak wybrać najlepszy robot kuchenny.

Najlepsze roboty kuchenne kosztują nawet kilka tysięcy złotych i mają wiele funkcji oraz odpowiednich przystawek. Można w nich zrobić lody, zemleć mięso, a nawet przygotować makaron. Taki sprzęt jest odpowiednią inwestycją w przypadku dużego gospodarstwa domowego, gdzie pani domu spędza sporo czasu na przygotowanie posiłku dla kilku osób. Rozbudowane roboty kuchenne zajmują też więcej miejsca, a zamontowanie i umycie wszystkich jego części i przystawek jest dosyć czasochłonne. Zakup rozbudowanego robota wielofunkcyjnego ma sens tylko wtedy, jeśli korzystamy z niego często.

Przy zakupie robota kuchennego warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Nie mniej ważna jak jego funkcjonalność, jest design. Warto kupić sprzęt, który nie zajmuje za dużo miejsca i dobrze komponuje się z wnętrzem naszej kuchni. Należy także sprawdzić pojemność misy, która jest istotną częścią wieloczynnościowego robota. Powinna być na tyle duża, byśmy mogli przygotować w niej zupę dla całej rodziny. Podstawowe funkcje sprzętu to: krojenie, siekanie, ścieranie, miksowanie oraz wyrabianie ciasta. Bardziej zaawansowane roboty mogą też wyciskać sok, zemleć kawę lub orzechy.

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Jak wybrać odpowiedni nóż do krojenia?

Wybieramy garnek do gotowania na parze

Jak wybrać najlepszą patelnię do naleśników?