Wstań od stołu – aktywni w okresie świątecznym

Wstań od stołu – aktywni w okresie świątecznym

Rodzinne obiady, kaloryczne dania i podjadanie łakoci - okres świąteczny to czas, kiedy lubimy sobie pofolgować. Na efekty nie trzeba długo czekać. Waga pokazuje dodatkowe kilogramy, czujemy się też ociężali i pozbawieni energii. Sprawdźmy, jak temu zapobiec.

W tym roku okres świąteczny jest wyjątkowo długi. To dobra okazja, by wypocząć, ale czy potrafimy wykorzystać ten czas pożytecznie? Wieczory przed telewizorem, podjadanie między posiłkami, celebrowanie rodzinnych obiadów - to wszystko ma swój urok, ale nie warto zapominać o aktywności fizycznej.

Spacer - przed obiadem zmobilizujmy rodzinę do wyjścia na wspólny spacer. Cel - najbliższy park, starówka lub wycieczka za miasto i wędrówka po lesie. Spalimy kalorie, dotlenimy się i będziemy mieli okazję, by nacieszyć się swoim towarzystwem.

Lodowisko - w prawie każdym większym mieście czynne jest lodowisko. Na miejscu możemy wypożyczyć łyżwy. Dla rodzin dostępne są przeważnie zbiorowe bilety w korzystnych cenach. Warto przypomnieć sobie sztukę jazdy na łyżwach, nawet jeśli ostatni byliśmy na lodowisku w latach dziecięcych.

Basen - cała rodzina do wody. Beztroskie pluskanie, rodzinne zawody pływackie, wspólny relaks w jacuzzi lub saunie. Wizyta w parku wodnym to doskonały pomysł w czasie świątecznej laby.

Tańce - rodzinka odmawia wyjścia z domu. Za zimno, nie ma śniegu, może jutro. A więc zostajemy w rodzinnym ciepełku, nie oznacza, to jednak całkowitej bierności. Włączamy radio lub ulubioną płytę i organizujemy rodzinny taniec z gwiazdami. Taniec to wspaniały trening kardio, a przy tym najlepsza zabawa.

Foto: 123 RF i

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Wspólne gotowanie 

10 pomysłów na rodzinny weekend

Kawiarnie dla mamy i dziecka