Najciekawsze książki dla dzieci

Najciekawsze książki dla dzieci

Rozbudzają wyobraźnię i ciekawość świata, uczą empatii, wzbogacają słownictwo - jest mnóstwo powodów, by kupować dzieciom książki. Nie ma lepszego lekarstwa na nudę, która dokucza naszym pociechom w długie zimowy wieczory.

 

 

Jeśli zastanawiacie się, co kupić dzieciom na Mikołaja, podpowiadamy - dobrą książkę. Oto trzy propozycje wciągających i dobrze napisanych lektur. Wszystkie polecane tytuły to nie tylko gratka dla najmłodszych, idealnie nadają się do wspólnego rodzinnego czytania. 

 

Pierwsza część - Księga straszliwej niegrzeczności - to opowieści o dorastaniu Wilczusia, który stał się nowym bohaterem literatury dziecięcej na miarę Kubusia Puchatka czy Misia Paddingtona. Wilczuś zostaje wysłany przez rodziców do Szkoły Złości i Chytrości, aby stać się prawdziwym złym wilkiem. Zanim trafi do szkoły Stryjca-Złyjca i pozna dziewięć wilczych przykazań-dokazań, musi odbyć długą, samotną i niebezpieczną wędrówkę. Swoje przygody Wilczuś opisuje w listach do Mamy i Taty.
Autor - Ian Whybrow
Wydawnictwo - Poradnia K.

 

 

„Zezia i Giler" to debiut literacki Agnieszki Chylińskiej, oparty na jej własnych wspomnieniach. To opowiedziane w sposób dziecięcy historie o marzeniach i problemach, szkole i wakacjach. Głównymi bohaterami książki są: ośmioletnia Zezia i jej pięcioletni braciszek Czarek zwany Gilerem, rodzice oraz mniej lub bardziej spokrewnione z rodziną Zezików postacie.

Wydawnictwo Pascal

 


"Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód" - to najlepsza nauka, bo sama wchodzi do głowy, ot tak mimochodem. Oprócz zabawy dzieci przy okazji ćwiczą pisanie i czytanie, wykonują proste działania matematyczne, poznają geografię i przyrodę i rozwijają zdolności manualne. Jednocześnie mogą też trenować spostrzegawczość, koncentrację i logiczne myślenie. A jak wiadomo wszystkie te umiejętności przydadzą się prawdziwemu podróżnikowi!

 

Wydawnictwo National Geographic