Kawiarnie dla mamy i dziecka

Kawiarnie dla mamy i dziecka

Dla mamy filiżanka cappuccino, wygodny fotel, a dla dziecka ciastko oraz kredki do rysowania. Są takie miejsca, gdzie możesz odpocząć, poczytać książkę, umówić się na kawę z przyjaciółką, a twoja pociecha będzie się w tym czasie dobrze bawić. Zaglądamy do popularnych kawiarni dla mam i dzieci.

 

 

KAWIARNIA LEMONKA, WARSZAWA

Mieści się na Żoliborzu i jest całkowicie przystosowana na potrzeby rodzin. Przed kawiarnią znajduje się dużo miejsca, by zostawić wózek. Dla karmiących mam przeznaczono zaciszny kącik w kawiarni, jest też przewijak, z którego można skorzystać, by zmienić pieluchę. Najmłodsi goście Lemonki mają bowiem zaledwie kilka miesięcy. Większe dzieci mogą nie tylko rysować i bawić się w swoim towarzystwie, lecz także wziąć udział w zajęciach kreatywnych, na których nauczą się m.in. robienia artystycznej biżuterii. W menu znajdziemy wiele smacznych i zdrowych dań - naleśniki, zupy jarzynowe, koktajle mleczne i bezmleczne oraz desery.

MAMY CAFE, KRAKÓW

Zaciszna kawiarenka na krakowskim rynku, gdzie mamy i pociechy mogą rozłożyć się na miękkich poduchach i popijać aromatyczną gorącą czekoladę. Można też tu zjeść dania bezglutenowe i desery. Kobiety karmiące zjedzą tu lekkie danie, zrobione zgodnie z zasadami ich diety. W kawiarni można kupić drewniane zabawki dla dzieci. Ponadto organizowane są tu spotkania i panele dyskusyjne dla matek na temat związane z macierzyństwem. W Mamy Cafe często organizowane są przyjęcia urodzinowe dla dzieci.

TUBAJKA, ŁÓDŹ

Tubajka reklamuje się jako rodzinna sklepo-kawiarnia. Mieści się w pięknym łódzkim parku i oferuje mnóstwo atrakcji dla mam i dzieci. Można tu zjeść domowe ciasta upieczone z ekologicznych składników, wypić kawę, soki i ziołowe herbaty. Dla najmłodszych gości organizowane są warsztaty kreatywne (plastyczne, bębniarskie, cyrkowe) - latem odbywają się na kocach w kawiarnianym ogródku.

MAMMA CAFE, GDAŃSK

Oryginalna kawiarnia w pobliżu Starego Miasta, gdzie dzieciaki mogą pobawić się kąciku wypełnionymi zabawkami, a mamy delektować się aromatyczną kawą i ciastkiem. Mamma Cafe ze względu na centralną lokalizację oraz przestronne wnętrza jest idealnym miejscem na imprezy rodzinne.

 (mb)

Foto: 123 RF i materiały prasowe (zdjęcia lokali)

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Rodzinne wyjście do aquaparku

Jak wybrać kurs gotowania?

Domowa pizza dla całej rodziny