Praktyczne zastosowanie mikrofalówki

Praktyczne zastosowanie mikrofalówki

Praktyczne zastosowanie mikrofalówki

Myślisz, że mikrofalówka służy tylko do tego, by szybko odgrzać posiłek? Nie doceniasz jej! To popularne urządzenie ma nietypowe zastosowania praktyczne, które warto poznać.

  • Usuwanie zarazek i bakterii z gąbki - powszechnie wiadomo, że gąbki, których używamy w kuchni oraz łazience to siedlisko zarazków. By się ich pozbyć nie wystarczy zwykłe mycie wodą. Najlepiej jest włożyć gąbkę do mikrofalówki i podgrzewać przez kilkanaście sekund. Wysoka temperatura usunie wszelkie bakterie.
  • Przygotowanie kompresu na bóle mięśni - zrolowany ręcznik nasącz olejkiem lawendowym i zagrzej w mikrofalówce przez kilkanaście sekund. Taki kompres przyniesie ulgę, gdy bolą cię mięśnie lub kręgosłup.
  • Odświeżanie czerstwego chleba w mikrofalówce - jeśli masz w domu chleb lub bułki, które są już dosyć podsuszone i zaczynają się kruszyć, możesz je szybko odświeżyć w mikrofalówce. Wystarczy zawinąć pieczywo w papier nasączony wodą i włożyć na kilka sekund do mikrofalówki. Pod wpływem ciepła pieczywo wchłonie wilgoć i będzie bardziej świeże i chrupiące.
  • Rozbijanie zbrylonego cukru - cukier brązowy ma tendencje do zbrylania się. Zbite bryły cukru są tak twarde, że nie nadają się do użycia. By w prosty sposób rozbić cukier, należy go włożyć na kilka sekund do kuchenki mikrofalowej.
  • Prosty sposób na obieranie czosnku - jeśli chcesz szybko obrać czosnek, ale masz trudności, by pozbyć się łupiny, użyj mikrofalówki. Podgrzej ząbki przez kilka sekund, a łupina odejdzie o wiele łatwiej.
  • Wyciskanie soków z cytrusów - by dokładnie wycisnąć sok z cytrusów, podgrzej je przez kilka sekund w mikrofalówce. Dzięki temu będziesz mogła wycisnąć sok do ostatniej kropli.

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Częste błędy popełniane przy sprzątaniu

Naturalne środki czyszczące

Co zrobić, by dom był bardziej ekologiczny?