Naturalne odświeżacze powietrza

Naturalne odświeżacze powietrza

Naturalne odświeżacze powietrza

W domu, którym codziennie gotujemy, trzymamy psa lub kota, nie zawsze uda nam się utrzymać świeży zapach. Chętnie korzystamy więc z odświeżaczy powietrza. W sklepach mamy duży wybór tego typu produktów, począwszy od sprayu po paski przyklejane na ścianę. Odświeżacze możemy też zrobić samodzielnie w domu.

Produkty zapachowe, które kupujemy w sklepach, zawierają mnóstwo chemii. Przez co aromaty, które roztaczają są przyjemne, ale dosyć sztuczne. Aromatyczny i naturalny odświeżacz możemy zrobić własnoręcznie, wybierając swój ulubiony zapach. Jeśli użyjemy naturalnych olejków eterycznych, nasz odświeżacz zyska wyrazisty aromat oraz właściwości antybakteryjne.

Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza w słoiczku?

Potrzebujemy raptem trzy składniki - olejek eteryczny, sól mineralną i sodę oczyszczoną

Do szklanego, czystego słoiczka wrzucamy pół szklanki sody oczyszczonej, garść soli mineralnej oraz kilka kropli olejku eterycznego. Wszystko mieszamy, przykrywamy ściereczką, która przepuszcza powietrze i obwiązujemy wstążeczką. Co kilka dni należy dodać kilka kropel olejku, by wzmocnić zapach.

Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza w sprayu?

Jeśli wolimy odświeżacze w płynie, które można rozpylać, możemy je również przygotować własnoręcznie. Potrzebna nam będzie butelka z rozpylaczem, woda, ocet winny i ulubiony olejek eteryczny. Butelkę napełniamy zimną wodą, dodajemy łyżkę octu i kilka kropel olejku. Zakręcamy pojemnik i potrząsamy, by dokładnie wymieszać wszystkie składniki.

Najprostszy domowy odświeżacz

Jego zalety są niepowtarzalne, wystarczy przekroić pomarańczę i naszpikować połówki goździkami. Taki odświeżacz pięknie pachnie i jest niezwykle prosty w przygotowaniu, ale niestety, nie jest trwały.

(mb)

foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

7 naturalnych środków do czyszczenia

Częste błędy popełniane przy sprzątaniu

Ocet winny w porządkach domowych