Jak usunąć trudne plamy?

Jak usunąć trudne plamy?

Jak usunąć trudne plamy?

Tłuste plamy po czekoladzie lub oleju przyprawiają nas o ból głowy. Często pobrudzone ubranie spisujemy od razu na straty. Zanim się poddamy, należy spróbować prostych sposobów, które pomagają wywabić nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia.

Plamy z oleju lub innego tłuszczu

Posyp plamę sodą oczyszczoną, która wchłonie tłuszcz. Następnie wetrzyj w zabrudzenie płyn do mycia naczyń. Pozostaw na 10 minut. Po upływie tego czasu spłucz płyn bardzo ciepłą wodą. Na koniec wypierz tkaninę jak zwykle w pralce lub ręcznie.

Plamy z czekolady

By usunąć plamę z czekolady, przełóż tkaninę na drugą stronę i przepłucz zabrudzone miejsce zimną wodą. Wetrzyj w plamę płyn do naczyń i odłóż tkaninę na 5 minut. Następnie włóż materiał do zimnej wody na 10 - 15 minut. Potem upierz ubranie jak zwykle w pralce lub ręcznie.

Plamy z keczupu lub sosu pomidorowego

Polej plamę octem winnym. Jeśli zabrudzenie pochodzi od tłustego sosu, dodatkowo wylej na nie trochę płynu do naczyń. Następnie wybierz tkaninę jak zwykle w pralce lub ręcznie.

Plamy z potu

Przygotuj pastę z sody oczyszczonej i wody. Posmaruj tą mieszanką plamę i poczekaj przynajmniej godzinę. Następnie wypierz ubranie jak zwykle, jeśli plamy z potu nadal będą widoczne, wysusz tkaninę na słońcu.

Plamy z krwi

Jeśli mamy do czynienia ze świeżymi plamami z krwi, wystarczy jest spłukać zimną wodą. W przypadku gdy sama woda nie zadziała, możemy użyć trochę wybielacza. Jeśli plamy są starsze i bardziej uporczywe, należy namoczyć materiał w wodzie z dodatkiem wybielacza.

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Błędy popełniane przy odkurzaniu

Jak zmywać naczynia?

Naturalne środki czyszczące