Jak przygotować dom na wizytę gości?

Jak przygotować dom na wizytę gości?

Jak przygotować dom na wizytę gości?

Wizyta długo oczekiwanych gości to wielka przyjemność, ale także stres. Na kilka dni nasz dom staje na głowie. Robi się bardziej gwarno, wesoło i tłoczno. Zobaczmy, jak stworzyć osobom, które gościmy najlepsze warunki.

Wygodne spanie - to podstawa udanego pobytu gości w naszym domu. Jeśli nie dysponujemy osobnym pokojem gościnnym, gdzie możemy wygodnie ulokować osoby, które nas odzwiedziły. Jeśli chcemy urządzić kącik do spania w salonie, musimy kupić wygodny dmuchany materac. Możemy go szybko napompować i spuścić powietrze, więc w ciągu dnia nie będzie niepotrzebnie zajmował miejsca.

Ładna pościel - świeżo wyprana i wyprasowana pościel to niezbędny element. Warto kupić dodatkowy komplet tylko dla gości i trzymać go zawsze w pogotowiu. Dzięki temu unikniemy konieczności kompletowania pościeli w ostatniej chwili.

Dyskretne oświetlenie - we własnym domu możemy się poruszać nawet po omacku, lecz w obcym miejscu jest to ryzykowne. Zadbaj o to, by gość łatwo znalazł włącznik światła lub drzwi, jeśli obudzi się w nocy, będzie musiał udać się do toalety. Dla bezpieczeństwa i wygody włącz do kontaktu małą lampkę ledową z czujnikiem ruchu.

Przygotujmy stopery do uszu - spanie w obcym miejscu nawet na wygodnym łóżku dla wielu osób jest problematyczne. By ułatwić naszym gościom zasypianie przygotujmy dla nich komplet zatyczek do uszu, dzięki temu nie będą ich rozpraszać drobne hałasy, na które my nie zwracamy uwagi.

Świeże ręczniki - zapas czystych ręczników, papieru toaletowego, dodatkowa pasta do zębów i żel do kąpieli. Warto zawczasu przygotować łazienkę na przyjazd gości, by uniknąć krępującej sytuacji, gdy goście będą zmuszeni nas prosić o te podstawowe produkty.

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Jak szybko zorganizować porządek w szafie?

Jak przygotować mieszkanie na przyjazd gości w 30 minut?

Jak szybko i niedrogo odnowić salon?