Guwernantka zamiast niani

Guwernantka zamiast niani

W XVIII i XIX wieku guwernantka była nieodzownym elementem w edukacji dzieci klasy średniej. Obecnie zawód ten przeżywa swój renesans.  Jest on odpowiedzią na potrzeby współczesnych aktywnych zawodowo rodziców pragnących zapewnić swoim dzieciom „lepszy start w życie”.

Na niektórych uczelniach powstają nawet kierunki studiów, kształcące osoby na Guwernantki
i Guwernerów. Jak można wnioskować, zapotrzebowanie na indywidualnych edukatorów rośnie. Czym różni się guwernantka od niani? Przede wszystkim kwalifikacjami - jest lepiej wykształcona. Zatrudniające ją rodziny preferują ukończenie studiów pedagogicznych lub psychologicznych. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi, umie udzielać pierwszej pomocy, zna języki obce, często są to nauczyciele (również z wykształceniem lingwistycznym), wychowawcy przedszkoli.

Dlaczego guwernantka?

Przede wszystkim z tego względu, że rodzice coraz bardziej przykładają wagę do indywidualnego wsparcia dzieci w edukacji, jak i rozwoju zainteresowań. Guwernantka to osoba, która może zadbać o edukację dziecka już od najmłodszych lat. Jej zadaniem jest  pomoc w uzupełnianiu wiedzy dzieci zdobytej w przedszkolu, szkole oraz bieżące wsparcie w nauce. Dba o rozwój intelektualny dziecka. Uczy też języków obcych nawet najmłodsze dzieci. Pracuje w oparciu o autorski plan edukacyjny, sprawując nadzór merytoryczno-psychologiczny i pedagogiczny. Zapewnia zajęcia w oparciu o zainteresowania dziecka i potrzeby rodziców. Dzięki dodatkowym umiejętnościom muzycznym, plastycznym, sportowym czy artystycznym  może wspierać dziecko w rozwoju jego pasji i talentów. Dodatkowo uczy etykiety i dobrych manier. Na życzenie może wspierać rodziców w odbiorze dzieci ze szkoły lub przedszkola.

Jakie wymagania musi spełnić kandydatka/kandydat?

Wysoka kultura osobista, ciepło, odpowiednie kwalifikacje (opiekuńcze, edukacyjno-wychowawcze). Musi to być osoba solidna, elastyczna, odpowiedzialna, kreatywna i uczciwa. Poszukując guwernantki dla swojego dziecka, sprecyzuj swoje oczekiwania.  Ważne są cechy osobowościowe oraz wykształcenie i predyspozycje do wykonywania tego zawodu. Referencje zawsze weryfikuj osobiście. Rozmawiaj z byłym pracodawcą, a jeśli masz możliwość, również z dzieckiem. Łatwiej jest szukać guwernantki lub opiekunki poprzez profesjonalne firmy.

Guwernantki, które świadczą swoje usługi poprzez profesjonalne agencje to doświadczone, troskliwe i kochające dzieci osoby. Każda z nich posiada odpowiednie wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z dzieckiem w danej grupie wiekowej.

Co zyskujesz wybierając Guwernantkę Care Exprerts?

Przede wszystkim gwarancję doboru właściwej osoby. Zatrudnione tu guwernantki są dobierane pod kątem charakterologicznym, osobowościowym i kompetencyjnym, co weryfikowane jest odpowiednimi testami. Przeważnie są to osoby o kwalifikacjach nauczyciela wychowania przedszkolnego, wczesnoszkolego lub pedagoga opiekuńczo-wychowawczego, a także takie, które ukończyły studia pedagogiczne, psychologiczne, lingwistyczne, socjologiczne, itd. Najważniejsza jest gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ firma ponosi 100% odpowiedzialności za swój Personel.

WUPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ JUŻ TERAZ, warto sprawdzić jakie możliwości oferuje profesjonalna firma.

Care Experts należy do Grupy Medicover i specjalizuje się w opiece nad najmłodszymi członkami rodzin w Warszawie, we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Trójmieście. Oferuje opiekunki, nianie, guwernantki, pielęgniarki i położne, wspierając  Rodziców w osiągnięciu równowagi pomiędzy życiem zawodowym a opieką nad dziećmi.

Więcej szczegółów: www.dzieci.careexperts.pl

ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ:

Opiekunka dla przedszkolaka