Wstydzę się chodzić do fitness klubu

Wstydzę się chodzić do fitness klubu

Chciałabyś zapisać się na aerobik lub chodzić na siłownię, ale masz nadwagę i mało jędrne ciało. Zapomnij o wstydzie!

Nie lubisz na siebie patrzeć w lustrze a co dopiero stanąć w obcisłym ubranku przed obcymi kobietami i męzczyznami?

Twoje ruchy wprawiają cię w zakłopotanie?  Boisz się, że twoje okrągłe kształty i kiepska kondycja staną się powodem do kpin stałych bywalców siłowni i sali do zajęć grupowych?

Stop! Czas zmienić swoje myślenie.

Tu wszyscy są równi

Jeśli planujesz zapisać się do fitness klubu, to już pierwszy krok w dobrą stronę masz za sobą! Nie zwlekaj i zrób go. Pozbądź się wszelkich obaw, bo siłownia i sala do aerobiku to miejsce dla ludzi, którzy chcą zadbać o siebie, poprawić swoją kondycję i wygląd.

Wbrew powszechnej opinii członkowie klubu fitness nie wyglądają jak modelki i modele z okładek kolorowych pism. To w większości kobiety i mężczyźni tak jak ty walczący ze swoimi słabościami, odchudzający się, ujędrniający swoje ciała i pracujący nad siłą i sprawnością mięśni.

Często mają nadwagę, zbyt wątłą budowę ciała, słabą kondycję, wystające brzuchy i grube uda. Nie wszyscy są też młodzi. Przychodzą ćwiczyć, a nie śmiać się z innych.

Oczywiście w każdym klubie znajdą się osoby, które przychodzą tam tylko po to by się pokazać i zabłysnąć zgrabnym ciałem, a nie po to by trenować.

Jednak to oni zwykle są powodem kpiących uśmieszków, a nie ci, którzy uczciwie ćwiczą i wylewają z siebie siódme poty. Dlatego przestań się siebie wstydzić i z podniesionym czołem ruszaj do fitness klubu.

Rozpoczęcie regularnych treningów powinno być powodem do dumy, a nie przyczyną zakłopotania.

Pierwszy raz zawsze jest trudny

Ale może by też i przyjemny.Wystarczy, że zastosujesz się do tych prostych rad.

1. Włóż strój, w którym czujesz się komfortowo. Nie musisz wkładać obcisłego topu i krótkich spodni. Wałeczki tłuszczu ukryj pod luźniejszą odzieżą - T-shirtem i szerszymi spodniami.

2. W siłowni zgłoś się do instruktora, który pomoże ci dobrać odpowiednie ćwiczenia i nauczy korzystać ze sprzętu. To jego obowiązek, a nie przysługa o którą powinnaś go prosić.

3. Przed zajęciami aerobiku uprzedź instruktorkę, że dawno nie ćwiczyłaś i powiedz jej o swoich ewentualnych dolegliwościach. Z pewnością życzliwie zwróci na ciebie szczególną uwagę lub doradzi jaki rodzaj zajęć będzie dla ciebie najkorzystniejszy.

4. Zabierz ze sobą mały ręcznik, którym będziesz mogła wycierać spocone czoło, kark i ręce. Osoby z nadwagą obficie się pocą, a kapiący z nich pot bywa przyczyną zakłopotania.

Ćwicz gdzie się tylko da

Jeśli mimo wszystko nadal masz opory przed „wyjściem do ludzi", zacznij ćwiczyć w domu lub na świeżym powietrzu.  W ten sposób też można skutecznie schudnąć i poprawić swoją prezencję.

Gdy osiągniesz wygląd, którego nie będziesz się już tak bardzo wstydzić, niezwłocznie zapisz się do fitness klubu.

Tam jest więcej maszyn siłowych i propozycji ćwiczeń kardio, które pomogą ci szybciej osiągnąć wymarzoną sylwetkę i zdrowotne cele, jakie sobie stawiasz.

23.04.2009

Foto:istockphoto.com