Kiedy facet nie ma ochoty na seks

Kiedy facet nie ma ochoty na seks

Hypolipidemia, czyli brak, albo wyraźny spadek, zainteresowania aktywnością seksualną, dotyczy obu płci. Jednak w przypadku kobiet jest traktowany bardziej naturalnie.

Wciąż powszechne jest przekonanie, że "on chce zawsze". Faceci mają myśleć o seksie niemal bez przerwy, pożądać i cierpliwie czekać, aż wybrankę przestanie boleć głowa, lub minie jej PMS. Kobiety bowiem mają prawo nie chcieć się kochać z wielu przyczyn. Mężczyźni to seksualne maszyny. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Coraz częściej to panie mają kłopot, by wybranka zawlec do sypialni i wcale nie dlatego, że występują u niego zaburzenia erekcji. Jak trzeba, penis okazuje się całkiem, całkiem. Tylko ochoty jakoś brak.

Dlaczego?

Kiedy kobieta odtrąca mężczyznę, a nie robi tego zbyt często, sytuacja taka uznawana jest za naturalną. Gdy to on odmawia, wiele pań wpada w czarną rozpacz. Niemal natychmiast podejrzewamy zdradę, bądź utratę fizycznej atrakcyjności. Tymczasem przyczyną może być zwykłe przemęczenie lub stres. On może nie chcieć się kochać dlatego, że ma kłopoty w pracy, nie dostał podwyżki, siedział po godzinach, a problemu i tak nie rozwiązał... Jeśli jesteście ze sobą od dawna, a wciąż nie umiecie uczciwie rozmawiać "o tych sprawach", czas na zmiany. Nadszedł ostatni moment.

Oczywiście nigdy nie zaszkodzi wprowadzić odrobiny pieprzu do związku. Zadbaj o siebie, wyjdź do kina z koleżanką (on nie musi wiedzieć z kim), wywołaj odrobinę zazdrości. Szybko zauważysz, że twój samiec umie zadbać o własne terytorium.

Jeśli wasz związek generalnie się wali, a kłopoty w sypialni to jeden z elementów kryzysu, czas poszukać pomocy u poradni małżeńskiej. Wstydzicie się? Nie macie zaufania do tych metod? Warto rozważyć, czy rozpad małżeństwa to lepsze wyjście.

Nowy, zimny

Jeśli ukochanego poznałaś niedawno, jesteście zakochani, a przynajmniej wiele na to wskazuje, a on nie próbuje zaciągnąć cię do sypialni, przyczyn także może być wiele. Poza zaburzeniami seksualnymi zdarzają się i miłe powody, oznaczające, że mu na tobie zależy.

Być może on jest nieśmiały, niezbyt doświadczony i zwyczajnie boi się twojego rozczarowania (zwłaszcza, gdy sugerowałaś, że w poprzednich związkach było całkiem, całkiem). Większość facetów obawia się, jak wypadnie, zwłaszcza, gdy "pierwsze razy" nie były dotąd olśniewające (rzadko przecież są).

Czasem facet się nie spieszy, bo ma poważne plany, albo względy religijne nie pozwalają mu na cielesne uciechy. To coraz rzadziej się zdarza, ale wciąż bywa i tak. Podpytaj go delikatnie, spróbuj się o nim więcej dowiedzieć, a zapewne przestaniesz się martwić, albo dasz sobie spokój.

Problemy z erekcją

Wielu facetów unika zbliżeń, by uchronić się przed "porażką", spowodowaną zaburzeniami erekcji. Niejeden mężczyzna woli nie kochać się wcale, niż nie stanąć na wysokości zadania. To oczywiście droga donikąd, zwłaszcza, że stres związany z takim "rozwiązaniem" może nasilać dysfunkcje seksualne, a te bywają objawem poważnych schorzeń, wymagających leczenia (choćby cukrzycy, zaburzeń w układzie krążenia). Zatem uczciwa rozmowa, czy wizyta u lekarza pierwszego kontaktu lub seksuologa (on także umie odkryć przyczyny organiczne), czasem ratują nie tylko sytuację w sypialni, ale i życie.

Jeśli rzeczywiście przestałaś mu się podobać, niewiele można zdziałać. Nie pomoże seksowna bielizna, ani zalotne spojrzenia. Nim jednak postawisz taką "diagnozę", spróbuj poznać prawdę od partnera lub specjalisty.

Foto: Istockphoto.com

   NASZE POMYSŁY:  

Seks, czyli ruszamy się...

Dlaczego nie mam ochty na seks?

10 rzeczy, których pragną w seksie kobiety*