10 rzeczy, których pragną w seksie kobiety*

10 rzeczy, których pragną w seksie kobiety*

Kobiety mają całkiem sporo oczekiwaań jeśli chodzi o seks, i wbrew pozorom wcale nie jest trudno je spełnić...

1. Całowania: bardziej niż czegokolwiek innego. Kobiety oczekują, że kochanek będzie je całował w usta, włosy, piersi, po całym ciele. Wszędzie.

2. Rozmowy. W czasie gry wstępnej, ale i aktu seksualnego, kobiety chcą słyszeć, że są piękne, pożądane, wyjątkowe. Komplementuj bez umiaru, a zostaniesz uznany za najlepszego kochanka.

3. Pieszczot. Nie chodzi wyłącznie o pieszczenie stref ewidentnie erogennych. Pieszczenie włosów, ud, twarzy, czy ramion, działa podniecająco, gdyż kobieta czuje, że wszędzie jest piękna.

4. Gry. Namiętna delikatna gra miłosna w sporej dawce jest zazwyczaj tym, czego kobiecie w łóżku brakuje szczególnie. Panie rozbudzają się wolniej. Gdyby więcej facetów rozumiało, że ukochana potrzebuje mnóstwa powolnej i podniecającej gry wstępnej, mniej kobiet oskarżano by o oziębłość, a facetów o grzech przedwczesnego wytrysku.

5. Orgazmu. Dzisiaj kobieta idąc do łóżka z mężczyzną oczekuje tego doznania. Wcale nie musi być równoczesne z partnerem. Większość par, które prowadzi udane życie seksualne, wcale nie szczytuje równocześnie. Kochanek dba jednak o doprowadzenie do rozkoszy partnerki, jeśli nie podczas klasycznego stosunku, to pieszczot łechtaczki językiem, czy palcami.

6. Seksu oralnego. Większość kobiet o nim marzy, jest zainteresowana, ale zniechęca się, gdyż mężczyźni nie wykazują entuzjazmu. Panowie odwiedzający gabinety seksuologiczne najczęściej przyznają, że niechęć bierze się z braku umiejętności. Tymczasem tego można się nauczyć. Korzystając z rad partnerki lub poradników erotycznych.

7. Solidnego, rytmicznego seksu. Kobiety oczekują, że od czasu do czasu będą mogły kochać się zwyczajnie: "mężczyzna na kobiecie", początkowo powoli, potem narastające tempo i wreszcie szybki, rytmiczny swing. Tymczasem współcześni panowie , niczym aktorzy porno, co chwilę zmieniają pozycję. To potrafi zgasić narastające podniecenie.

8. Reagowania na mowę ciała. By uniknąć frustracji partnerki w wyniku zmiany pozycji w najmniej oczekiwanym momencie (była tuż, tuż, ale nagły brak konkretnych bodźców uniemożliwił finał), trzeba wnikliwie "czytać" jej reakcje. Skrócony oddech, zaróżowiona skóra, naprężone brodawki, mimowolne napięcie mięśni twarzy: panowie, orgazm nadchodzi!

9. Pieszczot "po". To prawda, że panom po wytrysku trudno zapanować nad sennością, ale jeśli łóżkowe wyczyny mają się powtórzyć, ukochaną trzeba przytulić, objąć, pocałować.

10. Bisowania o świcie. Wiele kobiet marzy, by po upojnej nocy, rano partner potwierdził, że jej pragnie. Rano panie nie wyglądają tak kusząco, jak podczas randki: nie ma mowy o starannym makijażu, nieskazitelnej fryzurze. Jeśli wybranka podnieca cię w pomiętej pościeli, lekko nieświeża, to ma wrażenie, że będzie cie kręcić w każdych okolicznościach. To daje cenne odprężenie i satysfakcję.

*Wykaz wg. Grahama Mastertona, jednego z najpopularniejszych amerykańskich autorów publikacji z zakresu problematyki seksuologicznej, w tym światowych bestsellerów: "Potęga seksu" i "Magia seksu".

Foto: Dreamstime.com