Peeling stóp

Peeling stóp

O pielęgnacji stóp zazwyczaj przypominamy sobie dopiero latem, gdy mamy przed sobą perspektywę założenia odkrytych butów. A tymczasem o ich komfort, zdrowie i urodę powinno się dbać przez cały rok. Jednym ze skutecznych sposobów na pielęgnację stóp jest regularne stosowanie peelingu.

Peelingi zmiękczają zrogowaciałą skórę i usuwają zgrubienia na stopach łagodniej niż tradycyjne tarki lub pumeks, chociaż nie mniej skutecznie. Stanowią też rodzaj relaksującego nogi i poprawiającego krążenie krwi masażu.

Peelingi do stóp mają działanie intensywnie ścierające, dlatego nie należy ich stosować niezgodnie z przeznaczeniem, np. do całego ciała. Na ogół masuje się nimi suchą skórę, a następnie spłukuje (chyba, że producent zaleca inaczej).

Po zmyciu peelingu dobrze jest wsmarować w stopy krem odżywczy. Po takim zabiegu skóra będzie gładka i przyjemna w dotyku.

Na rynku jest spory wybór tego rodzaju kosmetyków, od bardzo dostępnych cenowo (np. z serii Nivelazione marki Farmona, ok. 7 zł) po nieco droższe (np. Yves Rocher Lavande Essentielle - ok. 15 zł, lub miętowo-śliwkowy peeling stóp Freeman - ok. 19 zł).

Zapamiętaj:

- stopy należy pielęgnować przez cały rok, a nie tylko latem;
- jednym ze skutecznych sposobów pielęgnowania stóp jest stosowanie peelingu;
- peeling do stóp zmiękcza skórę i usuwa zrogowacenia, poprawia krążenie a także stanowi rodzaj odprężającego masażu;
- nigdy nie używaj peelingu do stóp do innych części ciała;
- po peelingu zawsze posmaruj stopy kremem.

W domu i u kosmetyczki

Peeling stóp można robić w domu albo w gabinecie kosmetycznym. W tym ostatnim przypadku zazwyczaj stanowi on część zabiegu pedicure (ok. 40 - 60 zł za cały zabieg).

Możesz też skorzystać z bardziej wyszukanej i odprężającej usługi, jaką jest Pedicure Spa (ok. 100 zł za zabieg). Polega on na połączeniu ciepła, olejków esencjonalnych i masażu.

Składa się z mlecznej kąpieli (zmiękczają skórę stóp i skórki wokół paznokci) i peelingu stóp solą himalajską wymieszaną z olejkiem winogronowym, migdałowym, pomarańczowym lub jojoba (które wygładzają naskórek).

Po zabiegu pedicure na stopy nakładana jest parafina i maseczka odżywcza, a na koniec wykonuje się relaksacyjny masaż stóp olejkami eterycznymi (np. lawendowym zmieszanym z olejkiem jojoba i olejem z wiesiołka).

Mini zabieg SPA połączony z peelingiem możesz sobie również zafundować w domu. Zacznij od minimum 10 - minutowej kąpieli stóp w wodzie z solą kosmetyczną, którą możesz wzbogacić olejkiem eterycznym (np. lawendowym, który ma działanie odświeżające i odprężające) i/lub oliwą z oliwek.

Podczas takiej kąpieli zrób peeling (w ten sposób przy okazji poprawisz krążenie i zafundujesz swoim stopom masaż relaksujący) a następnie spłucz stopy, osusz je i posmaruj kremem odżywczym lub nawilżającym. Taki zabieg możesz połączyć z pedicure.

Zapamiętaj:

- peeling stóp można zrobić w gabinecie kosmetycznym przy okazji pedicure (ok. 40 - 60 zł)
- możesz też skorzystać z tzw. Pedicure Spa (ok. 100 zł), czyli połączenia pedicure, peelingu oraz masażu
- w domu możesz przygotować relaksującą kąpiel do stóp z peelingiem, dodając do wody sól kosmetyczną, oliwę z oliwek oraz olejki eteryczne.

16.06.2009

foto:istockphoto.com