Ogórek zielony jako kosmetyk?

Ogórek zielony jako kosmetyk?

Tak, warzywo to ma zbawienny wpływ na ludzką skórę i fakt ten nie jest odkryciem naszych czasów.

Już starożytne elegantki wiedziały, że ogórek opóźnia procesy starzenia, działa wygładzająco i rozjaśniająco na naskórek, pomaga poprawić wygląd zmęczonych powiek. Mieszały więc jego zmiażdżone nasiona z pudrem, by poprawić urodę. Dzisiaj firmy kosmetyczne wykorzystują wyciąg z ogórka w wielu kosmetykach. Preparaty te są polecane przede wszystkim osobom z cerą trądzikową, tłustą, ze skłonnościami do wyprysków.

Swoje cudowne właściwości ogórek zawdzięcza przede wszystkim wysokiej zawartości wody (ok. 95 procent). Zawiera także witaminy A, B, PP i C, oraz minerały: wapń, fosfor, magnez i żelazo. "Zawieszone" w wodzie wspomagają procesy nawilżania, wygładzania i odmładzają cerę. Pomagają także wybielić piegi i inne przebarwienia skóry.

Jeśli masz wolną chwilę i zielonego ogórka, ale ci brak środków na gotowe preparaty upiększające, wykorzystaj naturalne warzywo. Zwłaszcza, że nie jest zbyt odżywcze, ani zdrowe, spożywane w tradycyjny sposób.

Wyciśnij sok ogórka, nasącz nim wacik i przecieraj nim buzię w miejscach z problemami pigmentacyjnymi. Takim płynem możesz też przecierać przebarwienia na łokciach i kolanach.

By poprawić wygląd zmęczonych oczu, wystarczą dwa plastry ogórka. Po prostu połóż je na zamknięte powieki i zostaw przez kwadrans. Najwygodniej będzie na ten czas się położyć.

Foto: Dreamstime.com