Domowe maseczki na cellulit

Domowe maseczki na cellulit

Jak walczyć z cellulitem i co zrobić, aby mu zapobiec. Wiele możesz zdziałać stosując domowe sposoby na pomarańczową skórkę. Oto kilka przepisów na proste maseczki domowej roboty.

Maseczka wyszczuplająca i na cellulit

Ta bardzo prosta w wykonaniu i niedroga maseczka widocznie poprawia wygląd skóry pomaga walczyć z pomarańczową skórką.

Przygotuj 5 łyżek świeżego soku z winogron, 1 łyżeczkę miodu, 2 łyżeczki dowolnego kremu.

Przygotowanie maseczki jest dziecinnie proste: połącz ze sobą wszystkie składniki i wymieszaj. Nanieś maseczkę na skórę (np. ud) i pozostaw na 15 minut. Działanie maseczki wzmocnisz, jeśli przed zabiegiem skorzystasz z sauny.

Domowa maseczka kawowa

Ta maseczka również pomoże pozbyć się niechcianego tłuszczyku...

Do kilku łyżeczek zmielonej i zaparzonej kawy (używamy samych fusów) dodaj glinkę niebieską (w proporcji 2:1) i 1 łyżkę wody. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i masującym ruchem ręki nanieś maseczkę na lekko nawilżoną skórę. Pozostaw na 15 minut, po tym czasie - zmyj.

Kofeina zawarta w kawie aktywizuje rozpad tłuszczu, zaś glinka wyciąga ze skóry nadmiar płynów.

Odmładzający okład na biodra z kapusty morskiej

Laminaria jest gotowym, naturalnym, stworzonym przez samą przyrodę, idealnie zrównoważonym kompleksem zawierającym około 40 mikroelementów i makroelementów.  Idealna zarówno do jedzenia, jak i przyrządzania maseczek.

Przygotuj 2 opakowania suszonej morskiej kapusty, zalej ją 2 litrami ciepłej wody (60 - 70 st. C). Odstaw na godzinę.

Odcedź kapustę z wody. Okładaj nią biodra i obwijaj je folią, a następnie ciepłymi szalami, ręcznikami, tak żeby ciepło było bardzo odczuwalne. Trzymaj okłady przez około 1 godzinę.

Foto: Istockphoto.com

Zobacz również: