Apetyczna pielęgnacja czekoladą

Apetyczna pielęgnacja czekoladą

Czekoladę jemy, pijemy, dodajemy do ciast i deserów, a ostatnio wykorzystujemy do pielęgnacji twarzy i ciała. Stanowi ona, bowiem składnik wielu kosmetyków, a w gabinetach kosmetycznych są już dostępne luksusowe zabiegi wykorzystujące cenne właściwości ziaren kakaowca. Również te... wyszczuplające.

Zabieg czekoladowy bazuje zarówno na aromaterapeutycznych jak i na pielęgnacyjnych właściwościach czekolady. Wedle jego twórców intensywnie wyszczupla i ujędrnia skórę, redukuje cellulit oraz znakomicie odżywia zmęczoną, pozbawioną energii skórę.

Ze względu na relaksujące i poprawiające samopoczucie działanie aromatu czekolady zalecany jest również osobom zestresowanym i przemęczonym.

Do pielęgnacji wykorzystuje się tutaj cenne własności ziaren kakaowca, które działają regenerująco i poprawiają mikrokrążenie skórne.

Oprócz mikroelementów, jonów cynku i magnezu zawierają one również teobrominę - substancję, która ma podobne do kofeiny stymulująco - energetyzujące działanie.

Jak wygląda zabieg czekoladowy?

Najpierw kosmetyczka zrobi ci delikatny peeling (cukrowy lub czekoladowy), po czym na ciało nałoży ciepłą płynną masę z gorzkiej czekolady wmasowując ją lekko w twoją skórę. Następnie przykryje cię i zostawi na około 20 - 30 minut.

Po tym czasie zmyje z ciebie preparat specjalnym mleczkiem i zrobi ci relaksujący masaż z pomocą kremu czekoladowego. Cały zabieg trwa około godziny, półtorej.

Taką pielęgnację można stosować jednorazowo - jako terapię antystresową i dla wygładzenia skóry. Albo jako całą serię zabiegów - np. 2 razy w tygodniu, przez 3 tygodnie jako kurację wysmuklającą.

Koszt jednego czekoladowego seansu wynosi około 230 - 300 zł.

Efekty czekoladowej pielęgnacji

Pachnący czekoladą zabieg dla ciała intensywnie odżywia, wygładza, regeneruje i wysmukla ciało, pomagając jednocześnie w redukcji cellulitu. Poprawia również napięcie i jędrność skóry. Pobudza krążenie krwi i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

A dzięki zawartości naturalnej erytrulozy delikatnie brązuje skórę nadając jej zdrowy lekko złocisty odcień.
Pobudza też siły witalne i  przywraca harmonię całemu organizmowi. Polecany jest do każdego typu skóry.

Oddziaływanie na psychikę i ciało następuje za pomocą zapachu (aromaterapia) oraz dotyku (masaż drenujący i relaksujący).

20.05.2009

foto:istockphoto.com