Tel Awiw – miasto, które nigdy nie zasypia

Tel Awiw – miasto, które nigdy nie zasypia

Tel Aviv – miasto kontrastów. Obok monumentalnych wieżowców kryje się duch dawnego starożytnego miasta Jaffa. To zdecydowanie jedno z najbardziej urokliwych miejsc na świecie. To także jeden z najczęstszych kierunków urlopowych Polaków. W Tel Avivie byłyśmy 5 dni, odwiedziłyśmy wiele miejsc i poznałyśmy niezwykłych ludzi. Przed Wami nasz dziennik z podróży, a w nim praktyczne informacje, najciekawsze hotele, porady oraz opis ciekawych miejsc, które musicie zobaczyć! 

Chociaż Tel Aviv powstało na peryferiach starożytnego miasta Jaffa to stosunkowo młode miasto – ma tylko 103 lata. Stąd pewnie niespożyta energia Tel Awiwu, który inspiruje, zaskakuje oraz zachwyca różnorodnością. Społeczność miasta uwielbia się bawić, jeść i pić. Podobno żaden inny naród nie ma tak wysokich wymagań co do poziomu gastronomii – wyrobionym podniebieniom, dziesiątkom możliwości, które oferują niezliczone lokale tego miasta, niestety towarzyszą wysokie ceny. 

To miejsce, które nigdy nie zasypia – dynamicznie rozwijający się Tel Aviv to nowoczesna metropolia, pełna drogich restauracji, barów i klubów, gdzie muzyka gra do białego rana. Często jest nazywany drugim Los Angeles – nie bez powodu. Atmosfera tego miasta jest wyjątkowa. To stolica startupów, nowości technicznych i rozrywki na różnych poziomach. Tutaj nigdy nikt się nie nudzi! 

Tel Aviv to również piękne plaże, pyszne, zdrowe jedzenie, wspaniałe miejsca na shopping, zapierająca dech w piersiach modernistyczna architektura i wyjątkowi ludzie. To też niezwykły ośrodek kultury, pełen muzeów oraz miejsce dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas – jednym słowem, każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Tel Aviv to wyjątkowe miejsce, gdzie warto pojechać choćby na weekend. Jest to idealne miasto dla wszystkich, którzy lubią zabawę od świtu do nocy. Metropolia zachwyca swoim niepowtarzalnym klimatem, kreatywnością i szybkim trybem życia. Białe miasto to prawdziwa stolica kultury, gdzie znajdziecie pełno muzeów, galerii i wystaw tymczasowych oraz życia nocnego, które kwitnie wieczorem w okolicznych barach, pubach i klubach.  Aby pomóc odnaleźć się w repertuarze kulinarnych oraz hotelowych ofert, pragniemy przedstawić  Wam nasze wrażenia z tej egzotycznej podróży! Poznajcie z nami  miejsca, które warto odwiedzić!

 

 


Opracowanie: Monika Żukiewicz
Redakcja: Zuzanna Sierzputowska