Przyjęcie "Jungla"

Przyjęcie "Jungla"

Przyjęcie "w jungli" to zabawa w sam raz dla trzy - i cztero - latków.

Zabawne zaproszenia

Z łatwością zrobicie je własnoręcznie razem z maluchem. Może być ono w kształcie jakiegoś zwierzątka (np. słonia, lwa, małpy lub tygrysa) jak również zwykłej pocztówki z wizerunkiem dzikiego zwierzęcia.

Jungla w domu

Podziel pokój, w którym będzie się odbywać przyjęcie na dwie strefy - jedną w której ustawisz stół z poczęstunkiem, a drugą - do zabawy. Aby stworzyć w domu klimat jungli, warto zaopatrzyć się w pluszowe zabawki przedstawiające dzikie zwierzęta - przydadzą się małpy, papugi, węże, krokodyl, lwy, żyrafy i tygrysy. Jeśli masz taką możliwość - usuń ze strefy zabaw meble i zamiast nich ułóż na podłodze duże pluszaki, które posłużą maluchom za pufy do siedzenia. Nie rezygnuj również z tradycyjnych ozdób urodzinowych - balonów i serpentyn (za pomocą tych ostatnich z łatwością stworzysz tropikalne liany). Przydadzą się również łańcuchy z małych kolorowych lampek do choinki - jeśli w kilku miejscach doczepisz do nich wycięte z zielonego papieru lub krepy liście - stworzysz prawdziwie tajemniczy nastrój jungli.

Kostiumy dla dzieci

Nie może ich zabraknąć na tematycznym przyjęciu. Z łatwością je przygotujesz zanim zjawią się mali goście. Wytnij z białego papieru różnego rodzaju uszy - spiczaste dla tygrysa, podłużne dla żyrafy, duże dla słonia i małe okrągłe dla małpki. Z papieru wytnij również paski długością odpowiadające obwodowi głowy dziecka (potem z łatwością przykleisz do nich uszy). Przygotuj również dla maluchów kolorowe kredki. Gdy goście się zjawią, pierwszym zadaniem dla nich i również świetną zabawą będzie pokolorowanie wybranych przez siebie uszu. Tobie pozostanie tylko przykleić uszka do pasków, pokolorować kolorowymi farbkami do twarzy nosy i buzie dzieci i rozpocząć zabawę.

Zabawy i konkursy

Urządzając przyjęcie dla maluchów warto pamiętać o tym, że potrafią one skoncentrować uwagę na czymś tylko przez kilka minut. I jeśli będą zmuszeni czekać na swoją kolej w konkursie bądź zabawie - szybko zaczną się nudzić. Dlatego warto zaproponować im takie zabawy, w których będzie mogła uczestniczyć cała gromadka. Świetnie się sprawdzi na przykład "Stary niedźwiedź mocno śpi..." lub zmieniona na potrzeby tego przyjęcia gra "Szymon mówi" (zamiast Szymona może być np. małpka). Dobre będą również zagadki - na przykład dzieci muszą odgadnąć do jakiego zwierzątka należą oczy, nosy i uszy na obrazkach. Do tego konkursu musisz przygotować się jeszcze przed przyjęciem - z kolorowych magazynów powycinać zwierzęta i pociąć je na kawałki niczym puzzle. Może przydać się też książka z zagadkami dla dzieci, które będą tematycznie pasowały do przyjęcia). Dzieciom z pewnością przypadnie do gustu mini - dyskoteka, gdzie każdy będzie mógł naśladować swoje zwierzątko. Na koniec, aby wyciszyć nieco dzieci, zanim zjawią się po nie rodzice, zaproponuj im mały seans filmowy (np. "Tarzan" czy "Księga Jungli")

Poczęstunek

Bez wątpienia najważniejszym poczęstunkiem na urodzinowym przyjęciu będzie tort. Łatwo i szybko zrobisz tort w kształcie zabawnej małpki.

Oprócz tego zaserwuj maluchom takie przekąski, jak lubią - może to być sałatka owocowa z bitą śmietaną, mini kanapeczki z krakersów, lody, orzeszki. I koniecznie napoje.

Nagrody dla gości

Bardzo ważnym elementem zabawy na każdym dziecięcym przyjęciu są nagrody dla wszystkich uczestników zabaw. Zadbaj o to, by nagrody odpowiadały tematyce przyjęcia - mogą to być małe zabawki w kształcie zwierząt, kolorowanki ze zwierzętami, notesiki o tej samej tematyce.

Foto: Dreamstime.com

Zobacz również: