Przyjęcie urodzinowe dla chłopców "Auta"

Przyjęcie urodzinowe dla chłopców "Auta"

Twój kilkulatek niebawem obchodzi urodziny? Nie zastanawiaj się długo i urządź mu prawdziwe przyjęcie. Jeśli tylko warunki na to pozwalają, zorganizuj przyjęcie w domu - to będzie najlepszy prezent dla malucha.

Przyjęcie o tematyce aut z pewnością przypadnie do gustu małym miłośnikom motoryzacji, a takich nie brakuje wśród kilkulatków. Jednak nie oznacza to, że wśród zaproszonych gości nie może pojawić się żadna dziewczynka. Wręcz przeciwnie! Zaplanuj zabawy tak, żeby nie nudził się żaden z zaproszonych gości.

Dobry plan to połowa sukcesu

Przygotowania do kinderbalu zacznij od dokładnego planu. Z ołówkiem w ręku stwórz listę zakupów niezbędnych do dekoracji domu, zrobienia zaproszeń, urodzinowego tortu. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę - unikniesz stresu i niespodziewanych, zbędnych wydatków.

Przygotuj z dzieckiem zaproszenia

Co najmniej na tydzień przed planowanym przyjęciem przygotujcie całą rodziną zaproszenia dla gości. Solenizant powinien osobiście je wręczyć każdemu z dzieci. Jeśli zdarzy się, że pociecha jest chora i nie chodzi w tym czasie do przedszkola, pójdź sama i poprosić wychowawczyni o pomoc.

Zobacz, jak zrobić zaproszenie w kształcie auta

Bajeczny tort dla solenizanta

Tort z płonącymi świeczkami ma dla dzieci znaczenie symboliczne - wzbudza ogromny zachwyt, ale tylko na początku, dopóki nie zostanie zgaszony ostatni płomyk. Tradycyjny tort z dużą ilością tłustego kremu rzadko kiedy smakuje dzieciom i znika w całości z talerzy. Warto wygospodarować trochę czasu, pobawić się z dzieckiem w szefa kuchni i zrobić tort ?Jeep" własnoręcznie.

Zajrzyj tu:

Zabawy na przyjęcie:

Wybór zabaw uzależnij od powierzchni pomieszczenia, w którym ma się odbywać przyjęcie, oraz od ilości zaproszonych dzieci. Zadbaj o pakiet nagród w konkursach - przeznacz na ten cel cukierki, drobne upominki (np. breloczki, gumki do mazania, ołówki, naklejki, drobne przytulanki). Pamiętaj o tym, żeby każde z dzieci, zanim opuści wasz dom, otrzymało mały prezencik.

Przekaż paczkę

Ta zabawa pasuje dla każdej ilości dzieci. Małą zabawkę, cukierek bądź inny drobny upominek zawiń w dużo warstw papieru (możesz użyć do tego taśmę klejącą, ale nie za dużo). Dzieci siedzą w kółeczku, a prowadzący mówi: ?Przyszła paczka, ale nie ma na niej adresata. Dowiedzmy się do kogo jest przesyłka!" Każde z dzieci po kolei odwija kolejną warstwę papieru. Ten, kto odwinie ostatnią - zwycięża i zatrzymuje prezent. Do tej zabawy warto przygotować więcej paczuszek, tak, żeby każde z dzieci miało szansę na wygraną.

Pokonaj trasę!

Na dywanie ułóż w różne kształty tyle sznurów, ilu jest uczestników zabawy. Pamiętaj, by każda ?trasa" była innego koloru. Zadaniem każdego zawodnika jest pokonać trasę jak najszybciej.

Rajdowcy

Ta zabawa powinna odbywać się w parach. Przygotuj dwa plastikowe o podobnej wielkości samochodziki. Przywiąż do nich sznurki o długości ok. 2 m. Do końców sznurków przywiąż patyczki takiej samej wielkości (mogą to być ołówki). Zadaniem każdego z zawodników jest jak najszybciej nawinąć sznurek na ołówek. Wygrywa ten, czyj samochód jako pierwszy przybędzie do celu.

Tor przeszkód

Z dowolnych domowych sprzętów (przewrócone krzesła, poduszki, pudła i pudełka, plastikowe kręgle) utwórz tor przeszkód. Zadaniem każdego zawodnika jest pokonać tor starając się nie naruszyć żadnego elementu ?trasy". Wygrywa ten, kto najlepiej poradzi sobie z tym zadaniem.

Zagadki

Dzieci, szczególnie te młodsze je uwielbiają, warto to wykorzystać podczas kinderbalu i zaproponować konkurs z zagadkami na temat samochodów. Na przykład: ?Potężne ciężary podnosi on w mig. Stalowe ma ramię, nazywa się...(dźwig)". ?Nóg nie posiada, lecz prędko mknie szosą, bo zamiast nóg koła go niosą (samochód)"

Z łatwością znajdziesz zagadki w Internecie, w osiedlowej bibliotece lub w domowej biblioteczce malucha.

Więcej zabaw na kinderal >>>

foto: Dreamstime.com