Jak przygotować przyjęcie dla dziecka

Jak przygotować przyjęcie dla dziecka

Zabawa, smakołyki, przebrania - dzieciaki przepadają za przyjęciami. Poświęć trochę czasu na zorganizowanie fajnej zabawy dla malca, bo najważniejsze, aby się nie nudził. Możesz zorganizować zabawę w wynajętej sali, poza domem, ale czy wystawniej znaczy lepiej?

Dagmara Osińska

1. Zaplanuj odpowiednio wcześniej datę przyjęcia.
Jeśli ma być to przyjęcie z okazji urodzin lub imienin, najistotniejsze tego dnia - oprócz prezentów, jest świętowanie z przyjaciółmi. Pamiętaj, że ciekawie zorganizowane dziecięce uroczystości sprawiają pociechom wiele radości i często bywają niezapomniane.

2. Najlepiej rozłóż przygotowania ?na raty".
Tymbardziej, jeżeli należysz do grona zapracowanych mam, które mają mało wolnego czasu. Umożliwi Ci to przygotowanie wszystkich niezbędnych materiałów: wymyślenie stroju, zrobienie maski, wypróbowanie różnych fryzur. Wszystko sukcesywnie!

3. Pomyśl o pomocnikach.
Jeśli organizujesz party dla najmłodszych, pomyśl o osobach dorosłych, które będą Ci pomocne.

4. Temat przewodni dobrej zabawy.
Wspaniałym pomysłem jest zabawa zorganizowana w ramach określonego tematu, np. : bal na zamku, rycerze na zamku, maluchy w dżungli. Może być także związany z zainteresowaniami Twojego smyka - z ulubioną książką czy bajką lub porą roku, w czasie której organizowana jest impreza.

5. Organizacja konkursów.
Pomyśl o zorganizowaniu konkursów z nagrodami, to ważny element każdej, dobrej zabawy.
Nie nagradzaj nigdy tylko jednego dziecka, to zwykle kończy się źle w zorganizowanej grupie maluchów. Kup więc kilka drobnych prezentów na tę okazję.

6. Dekoracje obowiązkowe!
Wnętrze powinno być udekorowane, by maluchy od razu poczuły nastrój zabawy. Posłużą z całą pewnością serpentyny i baloniki, kwiaty z karbowanej bibułki, confetti (zrobione dziurkaczem, z wykorzystaniem starych, kolorowych czasopism).

7. W domu czy poza nim?
Przemyśl gdzie zorganizujesz przyjęcie.
Jeśli masz małe mieszkanie, zaproś tylko kilku przyjaciół juniora. Często maluchy bawią się lepiej właśnie w takim kameralnym gronie. Pamiętaj, aby zebrać wszystkie szkła i doniczki z kwiatami, uprzątnąć zbędne meble, a zamiast krzeseł umieścić na przykład poduszki.
Świetnym pomysłem jest zorganizowanie imprezy na powietrzu, tymbardziej jeśli dopisze pogoda.

8. Zaplanuj wydatki.
Na pewno warto cos zmienić, aby zmieścić się z zaplanowanym budżecie. Nie musisz wydawać fortuny, wszystko można zrobić tańszym kosztem, a smyki i tak będą zadowolone.

9. Przygotuj zaproszenia.
Nie zapomnij o włożeniu imiennych zaproszeń do koperty i ich rozdaniu najpóźniej na tydzień przed imprezą. Rodzice muszą mieć czas na zaplanowanie wizyty u was.

10. Plan przyjęcia - gwarancja świetnej zabawy.
Najlepiej gdy przyjęcie składa się z następujących części: powitania - w tym gry, zabawy, konkursy, a na zakończenie warto pomyśleć o poczęstunku.

Foto: Dreamstime.com