Peter Dundas otwiera własną markę

Peter Dundas otwiera własną markę

Na rozdaniu tegorocznych Grammy Beyonce stała się niekwestionowaną królową wieczoru. Piosenkarka odważnie podkreśliła swoje ciążowe krągłości, a media szybko obiegły zdjęcia złotej kreacji gwiazdy. Sukienkę afrykańskiej bogini miłości jak i drugą stylizację wieczoru, czerwoną suknię, zaprojektował dla Beyonce Peter Dundas.

Tuż po ceremonii Dundas opublikował szkice strojów Beyonce na swoim Instagramie, potwierdził również, że sukienka będzie dostępna w pierwszej kolekcji jego autorskiej marki, którą postanowił otworzyć zainspirowany ogromnym sukcesem na Grammy.

Jak podkreśla designer, praca z przyszłą mamą wymagała projektowania na ostatnią chwilę, żeby osiągnąć doskonały rezultat. Prace nad stylizacjami dla Beyonce, Dundas zaczął zaledwie na miesiąc przed Grammy, a ostatnie przymiarki odbywały się w ostatnich dwóch tygodniach przed ceremonią.

Norweski projektant w ubiegłym roku opuścił stanowisko dyrektora kreatywnego Roberto Cavalli. A od 2008 do 2015 roku pracował również dla Emilio Pucci.


Opracowanie: Maja Nowakowska