Kalendarz adwentowy z pudełek od zapałek

Kalendarz adwentowy z pudełek od zapałek

Kalendarz adwentowy dla dziecka możesz zrobić z wielu rzeczy, nawet... z pudełek po zapałkach. Taki kalendarz ma wiele zalet - nie zajmie dużo miejsca w dziecięcym pokoju, a jest bardzo efektowny.

Wykonanie:

1. Opróżnij pudełka od zapałek.

2. Każde 6 pudełek ułóż w słupek i oklej dookoła paskiem papieru.

3. Ułóż pudełka tak, aby powstał kwadrat (patrz na zdjęcie 3). Zmierz boki tego kwadratu, odrysuj go i wytnij w dwóch egzemplarzach z kartonu.

4. Posmaruj jeden z kwadratów klejem i przyklej do niego słupki z pudełek. Drugi kwadrat przyklej na górze powstałego klocka.

5. Teraz możesz przystąpić do dekoracji (wyjmij szufladki, żeby przypadkowo je nie zniszczyć).

6. Zmierz wysokość i szerokość jednego z boków klocków (przestrzeń, która nie ma szufladek). Wytnij z kartonu 4 takie same prostokąty. Oklej je kolorowym papierem i udekoruj według uznania. Gotowe boczki przyklej do pudełka.

7. Teraz, jeśli masz ochotę, możesz udekorować przednie ścianki szufladek. Możesz je pomalować lub okleić serwetką lub cienkim papierem.

8. W każdej z szufladek zrób za pomocą igły po dwa otworki. Potnij drucik na kawałki ok. 3-4 cm. Nawlekaj po dwie perełki na drucik, obydwa jego końce wprowadź do otworków i zamocuj na szufladce tak, aby powstał uchwyt.

9. Przyklej do szufladek numery dni.

10. Włóż szuflady do pudełek.

Gotowe!

Dobry pomysł: Do szufladki z pudełka po zapałkach z pewnością nie włożysz batonika, ale za to możesz w kilku szufladkach umieścić monety (dziecko może je zbierać lub kupić sobie smakołyk). Ukryj w szufladce plan, dzięki któremu dziecko będzie mogło odnaleźć ukryty w domu skarb. Dobra zabawa będzie gwarantowana!

Zobacz też: