Kalendarz adwentowy "Domki"

Kalendarz adwentowy "Domki"

Pomysłów na kalendarze adwentowe jest bardzo dużo. Żaden jednak z nich nie może równać się z takim, który zrobisz dla swojej pociechy własnoręcznie.

Wykonanie:

1. Każdą rolkę przetnij na pół. Z białego papieru wytnij 24 takiej samej wielkości prostokątów do oklejenia rolek (z centymetrowym zapasem po bokach). Wytnij również kółka, które posłużą za dno pojemniczka - domku.

2. Oklej każda rolkę białym papierem i przyklej również denka.

3. Za pomocą cyrkla narysuj koło o średnicy ok. 5- 6 cm. Wytnij z niego 1/3 koła - ta część nie będzie potrzebna. W ten sposób powstał szablon, z pomocą którego wytniesz różnokolorowe daszki do wszystkich domków.

4. Potnij taśmę na różnej długości kawałki. Do środka każdego z kół przyklej tasiemkę. Jeśli zamierzasz ozdabiać dachy domków np. klejem brokatowym, to rób to na odwrotnej stronie (nie tą z taśmą).

5. Kiedy wszystkie zawieszki będą przyklejone i dachy ozdobione, można przystąpić do sklejania daszków. Zwijaj je w stożek i sklejaj końce ze sobą, tak żeby taśma była wewnątrz, a wzorki na zewnątrz.

6. Teraz czas włożyć do każdego z domków coś miłego - mały prezencik.

7. Gdy wszystkie niespodzianki będą w domkach, można je "zamykać" przyklejając do nich dachy.

8. Do wieńca przyczep po czterech jego stronach cztery taśmy takiej samej długości i złącz je na końcach.

9. Kiedy daszki będą dokładnie przyklejone, przywiąż taśmy z domkami do wieńca. Jeśli masz ochotę dodatkowo ozdobić kalendarz, powycinaj z filcu choineczki, serduszka, gwiazdki i poprzyklejaj je do tasiemek na których wiszą domki.

Zobacz też: