Nie dosypuj na wakacjach!

Nie dosypuj na wakacjach!

Tego lata możesz w pełni cieszyć się smacznymi sokami 100% bez dosypywania cukru. Fortuna wprowadziła nowość na lato. Soki 100% bez dosypywania cukru są już dostępne w kartonikach 0,2l, w pięciu najbardziej popularnych smakach. Poręczne opakowanie sprawia, że soki 100% zmieszczą się do każdej torby. Mogą towarzyszyć Tobie i Twoim dzieciom podczas aktywnej górskiej wędrówki lub beztroskiego leniuchowania nad brzegiem wody.

Artykuł sponsorowany

Lato to wyjątkowy okres, czas wycieczek za miasto i długo oczekiwanych wyjazdów na wypoczynek z rodziną. Nie ważne, czy wybieramy się w Tatry, czy planujemy wygrzewać się na sopockiej plaży. W tych miesiącach, zawsze mamy coś do picia pod ręką.

Do tej pory mieliśmy dylemat, szczególnie istotny w przypadku dzieci - zdrowe produkty albo poręczne opakowanie. Fortuna położyła kres tym problemom. Największa na rynku oferta soków 100% bez dosypywania cukru w 16 różnych wersjach smakowych została poszerzona o nowe produkty. Teraz Fortuna proponuje również soki 100% bez dosypywania cukru w kartonikach 0,2l. Nowy produkt Fortuny jest dostępny w pięciu najbardziej popularnych wersjach smakowych: pomarańcza, jabłko, winogrono, jabłko antonówka i multiwitamina. Dzięki temu soki 100% bez dosypywanego cukru mogą nam towarzyszyć podczas każdej wycieczki z rodziną, pikników na trawie z dziećmi, zwiedzania urokliwych uliczek czy leniuchowania nad brzegiem wody w gronie przyjaciół.

Świadomy wybór produktów do picia jest szczególnie ważny latem, gdy znacznie częściej zaspokajamy pragnienie. Soki 100% bez dosypywania cukru to w dużym skrócie „owoce w płynie". Tymczasem nektar to rozcieńczony wodą sok z dodatkiem cukru. Minimalna ilość soku owocowego w nektarze waha się zależnie od smaku od 25 do 50%. Mniejsza ilość soku w tym produkcie musi zostać uzupełniona cukrem (do 20 łyżeczek na 1 litr) i wodą (nawet ok. 440 ml na 1 litr!). Napój to zwykle jeszcze bardziej rozwodniony sok z dodatkiem cukru. Może zawierać 5-20% soku oraz syntetyczne barwniki, chemiczne konserwanty, aromaty, a także sztuczne środki słodzące. Zatem „nie dosypuj" na wakacjach! Nie pij sztucznie dosypanego cukru w dosładzanych napojach i nektarach.

Moda na picie soków 100% bez dosypywania cukru to stały trend na świecie. Badania Datamonitor pokazują, że ponad 90% konsumentów w Europie i USA deklaruje, że dbanie o zdrowie jest dla nich ważne lub bardzo ważne. A zawartość cukru jest jedną z trzech informacji najczęściej sprawdzanych przez konsumentów przy wyborze produktu. Także dla polskich konsumentów ta kwestia ma coraz większe znaczenie. Dowodem na to jest sukces marki Fortuna, oferującej wyłącznie soki 100% bez dosypywania cukru.