Jak spienić mleko do kawy?

Jak spienić mleko do kawy?

Jak spienić mleko do kawy?

Pachnąca kawa latte, delikatna, gorąca czekolada czy po prostu kubek mleka z miodem przed snem. Gdy za oknem pada śnieg lub deszcz marzymy o wypiciu ciepłego, mlecznego trunku, który nas rozgrzeje i poprawi humor. Do przyrządzenia takiego napoju przyda nam się urządzenie do spieniania mleka.

By zrobić gorącą, puszystą pianę z mleka wcale nie potrzebujemy kupować drogiego ekspresu ciśnieniowego do kawy. W sklepach znajdziemy wiele urządzeń tzw. elektrycznych spieniaczy, niektóre z nich są bardzo podstawowe i przypominają trzepaczki do ubijania. Inne bardziej rozbudowane wyglądają jak czajnik. Spieniacze pomogą  bardzo szybko podgrzać mleko i zrobić delikatną, gęstą pierzynkę. Ceny spieniaczy do mleka zaczynają się już od 6 zł.

Spienianicz Clatronic

 

Elektryczna trzepaczka do piany, prosta w użyciu. Działa na baterie.

Spieniacz Severin

Urządzenie do spieniania i podgrzewania mleka. Obudowa wykonana ze stali szlachetnej. Pojemnik jest łatwy czyszczeniu i nie przegrzewa się.

Spieniacz do mleka Krups

Umożliwia przygotowanie trzech rodzajów napojów kawowych - cappucino, latte i czystego spienionego mleka. Dzbanek jest bezprzewodowy. Obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Jak spieniać mleko wskazówki:

- wybierz mleko pełnotłuste spienia się lepiej niż niskotłuszczowe

- gdy przelejesz spienione mleko do kubka, uderz nim lekko o blat stołu, wówczas pianka nie opadnie szybko. Zrobi się też bardziej gęsta i zwarta.

- najlepiej spieniać mleko w dzbanku ze stali nierdzewnej, który ma szerokie dno i zwęża się ku górze

- przy spienianiu mleka nie należy przekraczać temperatury 60 stopni, wówczas będzie miało nieprzyjemny, gorzkawy smak

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Jak zrobić domową gorącą czekoladę?

Jak zrobić kawę latte w domu?

Rozgrzewające napoje na jesień i zimę?