Park Asterixa - Francja

Park Asterixa - Francja

Jeśli będziecie we Francji, koniecznie zabierzcie swoje pociechy do Parku Asterixa. To piękne miasteczko, z domkami po części rzymskimi, po części egipskimi, bardzo kolorowe, a wręcz cukierkowe. Na pewno zrobi miłe wrażenie na każdym z was.

Miasteczko Gallów stworzone zostało na podstawie legendarnego komiksu autorstwa Sempe Goscinnego, który opowiada historie Francji na wesoło. Przewodnikami po krainie zabawy są tu znani nam wszystkim Asterix i Obelix. Znajduje się tu około 100 różnych zabawnych miejsc i atrakcji rozlokowanych w 6 sąsiadujących ze sobą kompleksach.
Jest tu mnóstwo kolejek i karuzel dla najmłodszych gości. Starsze dzieci mogą popędzić w dal kolejką górską - rollercoaster. Nie można opuścić również pokazów tresowanych delfinów i niezliczonych atrakcji wodnych, takich jak slalomy, zjazdy, wodospady itp. Do dyspozycji gości są tu również restauracyjki, hotel, motel oraz tereny do organizowania pikników. Jeśli ktoś lubi się bać powinien odwiedzić również zamek strachu.
Świetnym miejscem do robienia pamiątkowych zdjęć jest wioska Galów. Przy odrobinie szczęścia można sfotografować się z bohaterami kreskówek: Asterixem i Obelixem.