Basia - przyjaciółką przedszkolaków

Basia - przyjaciółką przedszkolaków

Kim jest Basia?

Na to pytanie potrafi odpowiedzieć coraz więcej przedszkolaków w całej Polsce. Basia jest rezolutną pięciolatką, bohaterką serii książek autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak.

Lubię Basię, bo jest prawdziwa. Martwi się, cieszy, złości, dziwi. Jest ciekawa świata. Zadaje pytania. Żyje, napisał Wojciech Widłak, autor Pana Kuleczki.

Basia i taniec - Mama postanawia zapisać się na taniec. I proponuje to także Basi. Pierwszym wyborem jest taniec brzucha...

Basia i pieniądze - Tata wyjechał. Mama idzie do sklepu w towarzystwie trójki dzieci. To się nie może dobrze skończyć... Zabawna historia na bardzo aktualny temat.

Basia lubi dzieci. Dzieci lubią Basię.

Dlatego Basia zaprasza wszystkie dzieci do wielkiej wspólnej zabawy - na Basiowy Bal Pasiastych.

Basiowy Bal PASIASTYCH? Właśnie tak, bo Basia uwielbia PASKI, zwłaszcza biało-czerwone. Nosi pasiaste ubrania o każdej porze roku. Nic innego na siebie nie chce wkładać...

Wydawnictwo LektorKlett organizuje zabawę bez precedensu - zaprasza przedszkola, księgarnie, żłobki z całej Polski do organizowania - każdy u siebie -Basiowego Balu Pasiastych. Twórca najwspanialszej relacji dostanie gigantyczny zestaw drewnianych zabawek.

Obserwujmy to wydarzenie z bliska - to jedyna na tę skalę promocja bohatera książki polskiej - bez wsparcia mega koncernu Disneya.

Bo Polacy, nie gęsi, swoją Basię mają.

Pierwszy ogólnopolski Konkurs Basiowy Bal pasiastych w grudniu 2010!   

Dziś w sprzedaży jest już osiem tytułów z serii BASIA.

Już 6 maja 2010 r. następne!  - Basia i taniec oraz Basia i pieniądze.