Aquapark – rodzinna rozrywka

Aquapark – rodzinna rozrywka

Wakacje już dawno za nami, a nadal tęsknimy za beztroską zabawą i kąpielą w morzu, jeziorze czy hotelowym basenie. Na szczęście nawet w najbardziej chłodne dni, gdy zacina deszcz i wiatr, możemy pluskać się w ciepłej wodzie. Wystarczy wybrać się do aquaparku. To idealne miejsce na wyjście z całą rodziną.

Baseny, brodziki, zjeżdżalnie, bicze wodne, jacuzzi, sauna - w aquaparku nikt nie może się nudzić. Wytrawni pływacy mogą pokonywać kolejne długości na torze. Dzieciaki spędzą kilka godzin, pluskając się w brodziku. Mama zrelaksuje się w saunie lub jacuzzi albo uda się na zajęcia z aqua aerobiku. Wybierając park wodny, zwróćmy uwagę, czy dana placówka oferuje specjalne pakiety rodzinne, gdyż kupując pojedynczy bilet dla każdego członka rodziny, możemy zapłacić o wiele więcej. W niektórych miejscach za dodatkową opłatę możemy mieć zapewnioną opiekę nad dzieckiem - warto rozważyć tę opcję, jeśli chcemy spędzić trochę czasu, korzystając ze swoich ulubionych atrakcji - np. basenu olimpijskiego lub sauny albo udać się na relaksujący masaż do strefy odnowy biologicznej.

Pakując torbę na wyjście do aquaparku, nie zapomnijmy, by zabrać klapki, czepek (silikonowy lepiej chroni włosy przed wilgocią i chlorem, lecz materiałowy pozwala skórze oddychać i nie uciska na czoło), okularki do nurkowania, ręczniki, kosmetyki do mycia ciała i włosów oraz oczywiście stroje do pływania. Jeśli zamierzamy regularnie korzystać z atrakcji parku wodnego, dobrze jest kupić torbę sportową, która posiada specjalną kieszeń z plastiku lub materiału nieprzepuszczalnego wilgoć. Dobrym rozwiązaniem jest też kupno worka wodoodpornego, w którym można nosić mokre rzeczy.

Oto lista przydatnych gadżetów, które warto ze sobą zabrać:

1. Chusteczki do demakijażu - przed wejściem do basenu lub sauny, koniecznie usuń makijaż. Korzystając z chusteczek, będziesz mogła zrobić to szybciej.

2. Pas wypornościowy - jeśli chcesz połączyć pobyt na basenie z treningiem fitnessowym, ten gadżet ułatwi ci ćwiczenia w wodzie.

3. Czy na basenie można ćwiczyć z ciężarkami? Tak, pod warunkiem, że mamy specjalne hantle do aqua fitnessu.

4. Worek wodoodporny Pink Groove - zanim wrzucisz do torby na basen mokre stroje kąpielowe i kąpielówki, włóż je najpierw do worka wodoodpornego.

5. Klapki antypoślizgowe - możemy czuć się pewniej, chodząc po mokrych płytkach wokół basenu. Najlepiej jeśli buty są wykonane z ekologicznego tworzywa i nie zawierają PCV - wówczas są zdrowsze dla skóry i nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu.

6. Czepek do długich włosów Arena - wykonany z silikonu. Nie przepuszcza wody, więc po zdjęciu go z głowy, włosy są suche. Dzięki specjalnie wszytej opasce, która podtrzymuje włosy, można łatwo czepek łatwo zakładać i ściągać.

 (mb)

Foto: 123 RF i materiały prasowe (zdjęcia produktów)

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Czym pojechać w podróż?

Jakie napoje wybrać na podróż?

14 sposobów na nudę w podróży