Zastawa w wiosennej odsłonie

Zastawa w wiosennej odsłonie

Wiosna to czas zachęcający do zmian. Wprowadź nieco świeżości i radosnych barw do swojego mieszkania. Jeżeli brakuje Ci oryginalnych pomysłów, skorzystaj z porad stylistów marki Villa Italia i zaproś wiosnę do swojej jadalni.

Soczyste kolory

„Pierwszą rzeczą, która zazwyczaj przychodzi na myśl o wiośnie, są radosne kolory. Skorzystaj z tego prostego skojarzenia i użyj go jako inspiracji przy dekorowaniu stołu.

Wiosna mieni się bogactwem barw - wykorzystaj odcienie żółci, zieleni, różu lub błękitu" - radzi Jolanta Chmielewska, stylistka marki Villa Italia. Kolorowy obrus, bieżnik lub serwetki ożywią wystrój jadalni, a przy okazji będą idealnym tłem dla zastawy stołowej z linii Nicea marki Villa Italia. Ta przepiękna ceramika w delikatnym kolorze ecru, o prostym kształcie będzie się doskonale komponować z dodatkami o zdecydowanych kolorach.

Jeżeli nie masz barwnego obrusu, możesz ożywić stół wybierając salaterki, szklanki czy dzbanek w intensywnych, wiosennych odcieniach. Wybierz kolekcję szklanych dodatków stołowych z linii Toscana marki Villa Italia. Żywy odcień zieleni i geometryczna faktura naczyń będą się bardzo ciekawie komponować z klasycznym serwisem obiadowym. Myśląc o dekoracji stołu, warto także pamiętać o tym, że natura zazwyczaj sama podsuwa nam doskonałe i zarazem proste rozwiązania - bukiet żółtych tulipanów będzie idealnym wiosennym akcentem.

Motywy roślinne

„Do wiosennej aranżacji stołu idealnie pasują naczynia ozdobione motywem roślinnym, kwiecistym lub zwierzęcym, np. motyle, ptaki" - radzi Jolanta Chmielewska.

Kolekcja Frasca marki Villa Italia, którą zdobi prosty, roślinny wzór, sama w sobie jest dekoracyjna i wniesie do Twojej jadalni ożywczą, wiosenną atmosferę. Dodatkowy, barwny akcent w postaci kolorowego obrusu bądź świeżych kwiatów jeszcze bardziej wzmocni ten efekt.

Zastawa stołowa z linii Frasca jest wykonana z porcelany typu new bone china, w delikatnym kolorze ecru. Kolekcję zdobi subtelny wzór w postaci delikatnych, zielonych listków. Frasca jest doskonałą propozycją dla zapracowanych pań domu, które nie mają czasu na poszukiwanie dodatków, ale chciałyby nadać swojej jadalni świeży, wiosenny charakter.

Aby dekoracja stołu była przemyślana w każdym detalu warto także pamiętać o odpowiednich sztućcach. W końcu stół powinien być udekorowany nie tylko elegancko, ale i funkcjonalnie, a odpowiednie sztućce mogą być piękną oprawą posiłku. Ważne, by ten dodatek miał ponadczasowy charakter i uniwersalny wygląd, gdyż zazwyczaj jest inwestycją na lata. Kolekcja sztućców Cindy marki Villa Italia łączy w sobie najwyższą jakość wykonania z tradycyjnym designem, który będzie pasował do każdej zastawy oraz aranżacji stołu.

Nie bój się zmian - wiosenna aranżacja jadalni nie jest trudna do wykonania. Wystarczy kilka dodatków w energetycznych kolorach lub świeże kwiaty, aby mieć w swoim domu stół cieszący przy każdym spojrzeniu wiosenną świeżością.

„Aranżując jadalnię nie musimy się ograniczać tylko do stołu - warto spojrzeć na cały pokój świeżym okiem. Bardzo modne są tapety oraz grafiki na ścianę nawiązujące do tematyki wiosennej, które umożliwiają odmienienie wyglądu pomieszczenia niewielkim kosztem oraz wysiłkiem" - dodaje Jolanta Chmielewska.

Materiały prasowe Villa Italia