Pomysły na wiosenne dekoracje z hiacyntem

Pomysły na wiosenne dekoracje z hiacyntem

1. Hiacynty roztaczają wokół siebie piękną woń, są symbolem wiosny i mają bogatą kolorystykę. Występują w bieli, różu, fiolecie, w odcieniach pomarańczowego i żółtego. Idealnie pasują do nowoczesnych oraz klasycznych wnętrz. Wykorzystaj je do świątecznych stroików.

2. Hiacynty z obmytą cebulą i korzeniami umieszczone w szklanych naczyniach będą pasować do nowoczesnych stylizacji. Osobom sięgającym po modne rozwiązania proponowane są również metalowe osłonki, czy plastikowe o geometrycznych kształtach doniczki.

3. Pastelowe odcienie tych kwiatów połączone z dodatkami utrzymanymi w tej samej tonacji nadadzą pomieszczeniom subtelną i romantyczną atmosferę.

4. Hiacynty w zdecydowanych kolorach połączone z żywymi pod względem koloru elementami dekoracyjnymi, takim jak: poduszki, zasłony sprawią, że pomieszczenie będzie radosne.

5. Jeśli umieścisz hiacynty w plastikowych torebkach, otrzymasz niebanalną i nowoczesną świąteczną ozdobę. Torebeczki dodatkowo udekoruj wydmuszkami. To świetny pomysł również na wielkanocny upominek...

6. W naczyniu w kształcie jaja umieść pachnące hiacynty, dodaj eleganckie storczyki, mikołajki oraz pędy dziurawca. Sięgnij również po charakterystyczne świąteczne ozdoby (jaja, wydmuszki, skorupki), które w połączeniu z hiacyntami, tworzą ciekawe zestawienia.

7. Floryści proponują umieszczanie kolorowych hiacyntów w kieliszkach, szklaneczkach lub wazach, którymi możesz ozdobić świąteczny stół. Tworzą niezwykle okazale pachnące bukiety, które urzekają swym pięknem.Do kompozycji wykorzystaj również gałęzie i cienkie gałązki.

8. Prostą kompozycję z wiosennych kwiatów stworzysz, jeśli w jednej dużej wazie lub innym naczyniu umieścisz hiacynty, storczyki oraz gałązkę wierzby.