Pokój dla małej księżniczki

Pokój dla małej księżniczki

Chyba każda dziewczynka chociaż przez jakiś czas marzy o tym, by być księżniczką. I gdy nadarza się ku temu okazja (możliwość przebrania się podczas karnawału), małe dziewczynki zamieniają się w małe księżniczki z bajki. Ale czy musi tak być tylko podczas karnawału?..

Jak w pałacu

Zanim zabierzemy się za malowanie dziecięcego pokoju, zdecydujmy się, czy pożądany efekt zamierzamy osiągnąć poprzez kolor ścian, czy też poprzez kolorystykę mebli czy dodatków. Jeśli decydujący akcent kładziemy na ściany, to pokój dla małej księżniczki warto pomalować w odcieniach różu czy fioletu. Ważne jest, żeby kolor ścian nie dominował nad resztą. Jeśli zaś zamierzamy osiągnąć efekt dzięki dodatkom - ściany pomalujmy na neutralny kolor - wówczas łatwiej będzie dobrać pasujące drobiazgi - ramki do zdjęć i obrazki. Bardzo efektownie wyglądają na ścianach kolorowe naklejki. Są wielokrotnego użytku, można je przykleić w inne miejsce nie niszcząc ani ściany, ani naklejki.

Ach śpij, kochanie...

Podstawowym wyposażeniem każdego dziecięcego pokoju jest oczywiście łóżko. A łóżko dla księżniczki powinno być naprawdę bajkowe. Koniecznie z baldachimem, który łatwo można zdjąć, by wyprać. Baldachim zawieszony nad łóżkiem pozwoli dziecku stworzyć własny przytulny kącik, pełen dziecięcych sekretów i marzeń. Kupując łóżko, pamiętajmy, że ważny jest nie tylko jego wygląd i wystrój, ale przede wszystkim - funkcjonalność i walory zdrowotne. A zatem, by małe księżniczki nie cierpiały w przyszłości na skoliozę, wybierzmy materac średnio twardy - sprężynowy, piankowy, kokosowy lub inny, ale koniecznie z certyfikatem użytych do jego wykonania materiałów.

Kącik do zabawy

Jest to bardzo istotne miejsce w każdym dziecięcym pokoju i nie może go zabraknąć niezależnie od wieku malucha. Nawet jeśli nasza księżniczka jest zupełnie mała, i jeszcze zdobywa świat ?na czworakach", warto już teraz pomyśleć o tym, że niebawem sięgnie po kredki i plastelinę, a wówczas do takiej pracy niezbędne będzie biurko i krzesełko. Aby utrzymać wszystko w jednolitym klimacie, rozejrzyjmy się za mebelkami, które będą odpowiednie dla małej księżniczki. Krzesełka i ?herbaciany" stolik dla lalek, misia i koleżanek ozdobione serduszkami lub królewską koroną stworzą w pokoju małej dziewczynki niezapomniany klimat.

Bajkowe dodatki

Jeśli się zdecydujemy na meble ?uniwersalne", niekoniecznie specjalnie przeznaczone do pokoju dla księżniczki, możemy osiągnąć zamierzony cel poprzez odpowiednie dodatki. Bo to właśnie one są podstawowym elementem wyposażenia każdego pokoju. To dzięki nim najłatwiej jest osiągnąć zamierzony efekt. Pudrowe pudełka ozdobione postaciami księżniczek i bajkowych elfów, mięciutkie poduszki do siedzenia na podłodze i jaśki pod głowę, dywan w kształcie motylka, naklejki na ściany i meble - dzięki takim elementom wystroju łatwo stworzymy swojej małej księżniczce odpowiedni klimat w jej zaczarowanym świecie nie nadszarpując jednocześnie domowego budżetu.

Oświetlenie

To bardzo istotny element każdego dziecięcego pokoju. Ważne, by taki pokój, niezależnie od jego wystroju był jasny w ciągu dnia i dobrze oświetlony po zmroku. Zatem na biurku czy w kąciku pracy koniecznie powinna znaleźć się lampka. Na wieczorną bajkę o księżniczkach -lampka do czytania w łóżku. Pamiętajmy też o tym, że dzieci często boją się ciemności. Dlatego przyda się również efektowna lampka nocna, która delikatnie rozświetli ciemności.

Zobacz również:

Pokój dla małej księżniczki. Meble i dodatki

Na zdjęciu: Zestaw mebli Komnata Pia, producent Haba