Plusy filtra wodnego

Plusy filtra wodnego

Jeśli twoje dziecko lub ktokolwiek inny z domowników cierpi na alergię na roztocza kurzu, musisz szczególną uwagę przywiązywać do sprzątania domu. Jak pozbyć się skutecznie alergenów? Zainwestuj w dobry odkurzacz z filtrem wodnym.

Artykuł sponsorowany

Rodzina odkurzaczy Thomas klasy Premium to wysokiej jakości urządzenia z opatentowanym filtrem wodnym  Aquafilter i opcją prania dywanów oraz wykładzin. Większość zanieczyszczeń jest zatrzymywana w kilkustopniowym filtrze wodnym, którego szczegółowa zasada działania jest patentem firmy Robert Thomas GmbH. Następnie powietrze jest dodatkowo oczyszczane w filtrze HEPA - ten wielostopniowy system filtracji zapewnia unikatową skuteczność - rzędu 99,99%, potwierdzoną brytyjskim certyfikatem.

Plusy filtra wodnego

  • Korzystny stosunek mocy silnika do uzyskiwanej siły ssania. W odkurzaczach z filtrem wodnym nie ma potrzeby stosowania silników o dużej mocy, ponieważ nie następuje zjawisko zatykania się worka. Producenci odkurzaczy tradycyjnych - workowych zmuszeni są do podnoszenia mocy silników, aby zniwelować zjawisko zatykania się worka i zachować, w miarę pracy odkurzacza, moc ssania na przyzwoitym poziomie.
  • Stała siła ssąca - gromadzenie się zanieczyszczeń w zbiorniku filtra wodnego, nie wpływa na obniżenie siły ssącej odkurzacza w trakcie odkurzania.
  • Przygotowanie odkurzacza do pracy jest proste, filtr napełniany wodą ma formę wyjmowanego kubełka.
  • Ponieważ po pracy opróżniamy zbiornik wodny wraz z zebranymi zanieczyszczeniami podczas pracy nie wydziela się charakterystyczny dla tradycyjnych odkurzaczy nieprzyjemny zapach.
  • Filtr wodny z założenia wyklucza ponowny kontakt z alergizującym kurzem i pyłem, który często następuje w przypadku odkurzaczy workowych. Z kubełka filtra wystarczy wylać brudną wodę, a następnie opłukać go.
  • Nie ma potrzeby kupowania utrzymywania i zapasu worków w domu.
  • Podczas pracy odkurzacz wymusza częściową wymianę powietrza w pomieszczeniu, powietrze przepływając nawilża się, co poprawia komfort użytkowania pomieszczeń.
  • W przypadku korzystania z opcji prania, woda podawana jest do dyszy piorącej pod dużym ciśnieniem. Wykładziny, dywany czy tapicerowane meble czyszczone są aż do osnowy. Specjalny system prania pozostawia dywan czysty i tylko ledwo wilgotny.