Nietypowe zastosowanie gąbki do mycia naczyń

Nietypowe zastosowanie gąbki do mycia naczyń

Nietypowe zastosowanie gąbki do mycia naczyń

Ten mały gadżet ma wiele zaskakujących zastosowań. Pomoże odświeżyć zmechacony sweter, usunąć sierść psa lub kota z dywanu lub uszczelnić okna. Zobaczmy, do czego można zastosować gąbkę do mycia naczyń.

Twój ulubiony sweter jest już mocno zmechacony i niechętnie wychodzisz w nim z domu? Możesz odświeżyć jego wygląd i pozbyć się zbrylonych nitek za pomocą gąbki do mycia naczyń o szorstkiej teksturze. By odnowić zmechacony sweter wystarczy lekko przetrzeć go gębką.

Gąbka zadba o prawidłowe nawilżenie kwiatów. Jeśli włożymy ją na dno doniczki, wchłonie nadwyżkę wody przy podlewaniu. Dzięki temu zapobiegnie gniciu korzeniom rośliny, a jednocześnie zapewni kwiatom zapas wilgoci na wypadek, jeśli zapomnimy je podlać.

Zawsze warto mieć w zamrażarce zimny kompres, który przyda nam się, by potrzebujemy zrobić kojący okład. By samodzielnie zrobić taki kompres, możemy wsadzić nasączoną gąbkę do zamykanej szczelnie plastikowej torebki i zamrozić.

W mroźnie zimowe dni i noce często czujemy nieprzyjemny chłód, nawet jeśli pozamykamy wszystkie okna w domu. Dzieje się tak, gdy okna są nieszczelne, jeśli wetkniemy w szczeliny kawałki gąbki, zimne powietrze nie przedostanie się do mieszkania.

Psy i koty uwielbiają tarzać się po dywanie. Niestety, przez to nasz dywan jest cały pokryty sierścią. Włoski wbijają się w tkaninę i trudno je usunąć nawet odkurzaczem. W tej sytuacji może nam pomóc szorstka gąbka do naczyń, dokładnie oczyści nawet najbardziej zbite kłębki sierści.

Gąbka może nawet pomóc nam w zabiegach pielęgnacyjnych. Możemy ułatwić sobie wykonanie pedicure i wykorzystać pociętą na kawałki gąbkę jako separator, który wkładamy między palce u nóg.

Za pomocą gąbki zrobimy samodzielnie efektowny manicure ombre - czyli cieniowany kolor na płytce paznokcia. Najpierw malujemy płytkę jasnym kolorem, a ciemniejszym robimy pasem na kawałku gąbki. Pomalowaną gąbką dotykamy lekko paznokieć, by przyciemnić końcówki.

Na podstawie housebeautiful.com

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej

Praktyczne zasotosowanie mikrofalówki

Częste błedy popełniane przy sprzątaniu