Modne kwiaty na lato

Modne kwiaty na lato

Poszukujesz pomysłów na modne bukiety, które będą nie tylko cieszyc oko, ale także dodadzą ci energii i zadbają o dobry nastrój? Sprawdź, jakie kwiaty i kompozycje są najmodniejsze na lato.

Życiodajna moc kwiatów

Kwiaty i rośliny mają nie tylko walory estetyczne i oczarowują swoim pięknem, przede wszystkim posiadają korzystne dla zdrowia właściwości, oczyszczają powietrze z toksyn, tłumią  hałas i kojąco wpływają na nasze zmysły.  Floryści namawiają, żeby tego lata otaczać się nimi,  eksponować je wraz z ich  tętniącymi  życiem korzeniami oraz  mięsistymi liśćmi. W ten sposób te zielone okazy odpłacą się życiodajną energią.

Letnia tendencja 

Jest określona mianem „Zielona energia" sprawia, że bez wychodzenia z domu przenosimy się do tropikalnego lasu oraz dzikiej dżungli, będących źródłem inspiracji do jej tworzenia. Dominująca soczysta zieleń liści i wyraziste odcienie różu wprowadzają nas w świat botaniki i jej tajemnic. Zieleń jest synonimem harmonii, energii i równowagi, róż natomiast dobrego nastroju i radości z życia. Floryści w swoich kompozycjach eksponują liście i korzenie, dzięki czemu możemy poznać ich unerwienie oraz strukturę. W sezonie letnim kwiaty są wszechobecne i pobudzają do życia. Aranżacje kwiatowe pełnią funkcję dekoracyjną oraz tworzą enklawę przed zgiełkiem i hałasem dużych miast.

Nowocześnie, nastrojowo i klasycznie

W nowoczesnych kwiatowych aranżacjach dominuje kolor zielony i biały. Kompozycje są nacechowane energią i poprzez ukazanie wijących się jak wąż korzeni czy drapieżnych liści, uwydatniają dziką naturę kwiatów i roślin.

Nastrojowe aranżacje są tropikalne i łączą jasną zieleń z mocnym różem. Wprowadzają niesamowitą radość i energię do pomieszczeń.

Styl klasyczny wyróżnia elegancja i nieregularna forma. Kompozycje wprowadzają nas w błogi nastrój i harmonię. Wazony są proste, szklane, drewniane lub porcelanowe.

Dobry pomysł:

Umieszczaj kwiaty w przezroczystych naczyniach, dzięki temu uzyskasz niesamowity efekt i uwydatnisz to, czego na ogół nie zauważasz.  Liście, korzenie, żywe kolory i piękne kwiaty sprawią, że nawet w deszczowy dzień będziesz tryskać energią i cieszyć się życiem.

Najmodniejszymi kwiatami tego lata są: Anturium (Anturium), Frezja (Freesia), Piwonia (Paeonia), Koper (Anethum), Dalia (Dahlia), Cantedeskia (Zantedeschia).

DUŻO INSPIRACJI NA LETNIE BUKIETY ZNAJDZIESZ TU: Najmodniejsze kwiaty na lato