Kwiaty na jesień

Kwiaty na jesień

Rośliny mają ogromny wpływ na charakter wnętrza oraz jego mieszkańców, wnosząc do niego niezwykły spokój lub feerię kolorów. Zobacz, jakie kwiaty zadbają o jesienny i zarazem efektowny wystrój twojego wnętrza...

Wrzesień z chryzantemą

Chryzantema doniczkowa stała się hitem ostatnich lat, ze względu na liczne odmiany, w których występuje. Można ją spotkać w różnych kształtach (m.in. kulistym, półkulistym, promienistym) i w wielu kolorach (m.in. żółtym, pomarańczowym, zielonym, fioletowym czy czerwonym). Obserwowanie rozkwitającego pąku, przypomina oglądanie fajerwerków - tyle że w zwolnionym tempie. Stąd też kwiat ten pasuje do osób pełnych energii, nowoczesnych i nietuzinkowych, które nie boją się eksperymentować z wystrojem wnętrz i kolorami.

Chryzantema doniczkowa potrzebuje światła, żeby pąki mogły się otworzyć. Aby przedłużyć kwitnienie rośliny, należy usuwać przekwitłe kwiaty. Ziemia nie może być sucha.

Dobry pomysł:

chryzantemę możesz kupić w pobliskiej kwiaciarni. Wstaw doniczkę z kwiatem w kolorową plażową torbę - będzie wspaniałą dekoracją twojego pokoju. Pamiętaj o tym, by na dno torby ustawić spodeczek tak, by woda z podlewanego kwiata nie wydobywała się na zewnątrz.

 

W październiku wyeksponuj begonię

Begonia Rex Królowa w stylu retro

Begonia królewska jest bardzo popularna. Występuje w tysiącach gatunków, form i odmian. Jej aksamitne liście, pokryte niezwykłymi wzorami, nadają begonii oryginalności. Dobrze nadaje się do spokojnych wnętrz z naturalnymi elementami (np. marmur, drewno). Idealny dla wszystkich osób ceniących harmonię, spokój i niewymuszoną elegancję.

Wymaga stanowisk jasnych, osłoniętych przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Należy podlewać ją miękką wodą oraz nie należy jej zraszać. Zaleca się umiarkowane nawożenie rośliny w dwutygodniowych odstępach.

Dobry pomysł:

begonię Rex możesz kupić w pobliskiej kwiaciarni. Dzięki odpowiednim kwiatom możesz urządzić pomieszczenie w stylu `Modern Vintage`, gdzie kształt i funkcjonalność idą w parze. Ostre źdźbła oraz pokryte żyłkami, kolorowe liście grają w nim pierwsze skrzypce. Dobierz do swoich roślin odpowiednie doniczki.

 

Listopadowe smutki rozwieje Miltonia

Miltonia to aksamit pełen plamek i wzorów. Miltonia jest okazałym storczykiem z zielonymi liśćmi i pięknymi kwiatami, przypominającymi  karnawał w krajach południowych. W Południowej Ameryce rośnie na gałęziach i pniach drzew.  Miltonia jest dobrym pomysłem na prezent dla kogoś, kto lubi egzotyczne podróże i często przywozi z nich nietypowe pamiątki. Udekorowane nią mieszkanie będzie przywoływać miłe wspomnienia.

Miltonię należy podlewać obficie, lecz dopiero wtedy, gdy podłoże zaczyna lekko przesychać. Storczyk ten wymaga również ciepłego i wilgotnego powietrza. Najlepszy jest półcień. Roślina dobrze czuje się na parapecie północnego okna.

Dobry pomysł:

kup Miltonię w pobliskiej kwiaciarni.  Aby kompozycja miała charakter jeszcze bardziej dynamiczny, ustaw ją w doniczkach o karnawałowych, żywych kolorach. To świetny pomysł na szare listopadowe - co raz krótsze dnie.

 

Grudzień uprzyjemni kaktus bożonarodzeniowy

Schlumbergera Flower Power znana jest również pod trzema innymi nazwami: jako kaktus bożonarodzeniowy, grudnik oraz jako zygokaktus. Nazwy te nie są przypadkowe. Szlumbergera miesiącami pozostaje uśpiona, aby nagle - w okresie między listopadem a styczniem - gwałtownie obsypać się pąkami i zakwitnąć. Kwiaty zdają się wtedy wprost eksplodować z wierzchołków pędów. Stąd też roślina ta idealnie nadaje się na poprawę nastroju w czasie krótkich i pochmurnych dni lub też na prezent dla kobiety ceniącej klasykę, ale ze szczypta modernizmu.

Podlewaj ją umiarkowanie, ale nie pozwól by ziemia przeschła. W okresie kwitnienia  szlumbergera wymaga temperatury  ok. 10-14°C. W takich warunkach potrafi obficie kwitnąć przez 6-8 tygodni.

Dobry pomysł:

grudnik to świetny pomysł również na świąteczny prezent. Dodatkiem do takiego prezentu będzie własnoręcznie udekorowana doniczka. Użyj do jej pomalowania złotej lub srebrnej farby.

Foto: materiały prasowe