JAK POWIĘKSZYĆ MAŁĄ SYPIALNIĘ?

JAK POWIĘKSZYĆ MAŁĄ SYPIALNIĘ?

JAK POWIĘKSZYĆ MAŁĄ SYPIALNIĘ?

Nawet niewielka sypialnia może wyglądać przestronnie i elegancko. Jeśli użyjemy sprawdzonych dekoratorskich sztuczek, urządzimy wnętrze w sposób elegancki i praktyczny.

OGRANICZ PALETĘ KOLORÓW

Jasne kolory powiększają optycznie wnętrze, ale nie wszyscy czują się dobrze w białych, minimalistycznych wnętrzach. Możesz wybrać odcienie beżowe, kremowe, pastelowe. Zbuduj paletę opartą na 2,3 barwach. Pamiętaj, że zbyt kolorowe wnętrza wydają się mniejsze.

WPUŚĆ NATURALNE ŚWIATŁO

Nie zasłaniaj okna zbyt ciężkimi zasłonami i roletami. Wpuść do wnętrza jak najwięcej naturalnego światła. Promienie słoneczne najlepiej rozświetlą sypialnię i sprawią, że wnętrze będzie wyglądało na bardziej przestronne.

WYKORZYSTAJ CAŁĄ POWIERZCHNIĘ

Nie chodzi o to, by zagracać powierzchnię i ustawiać meble na każdym wolnym centymetrze. Wręcz, by przeciwnie, by wykreować iluzję przestronności, zabuduj jedną ścianę półkami od podłogi do sufitu, a pozostałe pozostaw wolne. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale także nadaje wnętrzu nowoczesny charakter.

NIE ZAPOMNIJ O LUSTRACH

Odpowiednio zastosowane lustra mogą optycznie podwoić przestrzeń i dodać elegancji. Ustaw lustro na całą wolną ścianę - efekt będzie spektakularny.

MEBLE NA WYMIAR

Urządzając małe wnętrze, walczymy o każdy centymetr. Aby wykorzystać cały potencjał sypialni, zamiast kupować meble gotowe i na siłę dopasowywać je do wnętrza, zamów łóżko i szafy na wymiar. To pomoże ci zaoszczędzić mnóstwo przestrzeni.

WYKORZYSTAJ WZORY

Wzorzyste ściany pomniejszą wnętrze, ale ten trick może ci się przydać w jednym przypadku. Jeśli pokój jest wąski i długi, możesz poprawić proporcję i przybliżyć optycznie oddaloną ścianą, dekorując tapetą w duże, wyraziste wzory.

(mb)

foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Dom w stylu vintage

Tapety ścienne od najlepszych projektantów?

Jak wybrać tapetę do pokoju?