Hiacynty wiosenną ozdobą domów

Hiacynty wiosenną ozdobą domów

Hiacynty cięte i doniczkowe są najmodniejszymi kwiatami nadchodzącej wiosny. Wykorzystaj je do świątecznej dekoracji na Wielkanoc, jako prezent  na Dzień Matki i każde inne wiosenne święto. Zobacz, jakie kompozycje możesz z nich wyczarować!

Hiacynty roztaczają wokół siebie piękną woń, są symbolem wiosny i mają bogatą kolorystykę. Występują w bieli, różu, fiolecie, w odcieniach pomarańczowego i żółtego.  Idealnie pasują do nowoczesnych oraz klasycznych wnętrz. Pobudzają zmysły i wnoszą świeżość, dlatego w nadchodzącym sezonie znalazły silną pozycję w bukietach i kompozycjach oraz jako rośliny doniczkowe do biur i mieszkań.

Hiacynt w twoim wnętrzu

Dzięki bogatej kolorystyce hiacyntów, można zmienić charakter i wystrój wnętrz. Pastelowe odcienie tych kwiatów połączone z dodatkami utrzymanymi w tej samej tonacji nadadzą pomieszczeniom subtelną i romantyczną atmosferę. Hiacynty w zdecydowanych kolorach połączone z żywymi pod względem koloru elementami dekoracyjnymi, takim  jak: poduszki, zasłony sprawią, że pomieszczenie będzie radosne. Tradycyjne naczynia i osłonki sprawią, że rośliny te będą idealnie współgrać z wystrojem klasycznego wnętrza. Hiacynty z obmytą cebulą i korzeniami umieszczone w szklanych naczyniach będą pasować do nowoczesnych stylizacji. Osobom sięgającym po modne rozwiązania proponowane są również metalowe osłonki, czy  plastikowe o geometrycznych kształtach doniczki.

Dzięki swoim właściwościom zapachowym hiacynt sprawdzi się nie tylko w salonie, ale także w przestrzennej łazience. Kąpiel wśród wiosennej woni hiacyntów to prawdziwa przyjemność!

Na balkon i do ogródka

Na wiosnę można z czystym sumieniem wystawić hiacynty na balkon oraz patio lub zasadzić  bezpośrednio w ogródku. W niskich temperaturach jakie panują na zewnątrz, będą dłużej kwitły, gwarantując maksimum przyjemności.

Hiacynty wielokwiatowe składają się przeważnie od 4 do 7 mniejszych bulw. Każda bulwa wytwarza łodygę i kwiaty. Główki kwiatów nie są duże, ale razem tworzą bajeczny, kwitnący kwiat.

Hiacynty kwitną w temperaturze 16 do 20°C średnio przez 21 dni. Okres ten może zostać skrócony, przy wyższej temperaturze. Należy utrzymywać bryłę korzeniową umiarkowanie wilgotną, niestosując dodatkowego nawożenia.

Aranżacje z hiacyntem ciętym

Hitem nadchodzącej wiosny są aranżacje z hiacyntem ciętym.  Floryści proponują umieszczanie kolorowych hiacyntów w kieliszkach lub szklaneczkach, którymi zdobią stoły czy recepcje. Tworzą niezwykle okazale pachnące bukiety, które urzekają swym pięknem. Podkreślają jednak, że największe pole do popisu daje Wielkanoc. W naczyniu w kształcie jaja proponują umieszczenie pachnących hiacyntów, eleganckich storczyków, mikołajków oraz pędów dziurawca.

Sięgają po charakterystyczne świąteczne ozdoby, które w połączeniu z hiacyntami, tworzą ciekawe zestawienia.

Przy zakupie bukietów z hiacyntów ciętych należy dodać do wody specjalną odżywkę do ciętych kwiatów cebulowych. Hiacynty należy ustawiać  z dala od przeciągów i owoców, ponieważ skraca to ich trwałość. Hiacynty są dostępne od listopada do kwietnia.