Alergeny w domu

Alergeny  w domu

Alergeny w domu? Dowiedz się jak z nimi walczyć i poczuć prawdziwą czystość.

Artykuł sponosorowany

Alergia - problem wielu osób

Znamy to z doświadczenia lub relacji znajomych. Z pozoru bez powodu oczy zaczynają łzawić i pojawia się nieżyt nosa. Coraz więcej osób musi zmagać się z problemem alergii. Często problem dotyczy także dzieci.

Rozpowszechnienie dolegliwości alergicznych wiąże się ze wzrastającym standardem życia i rozwojem cywilizacyjnym. Nasze mieszkania wyposażone są w coraz bardziej szczelne okna i drzwi, są coraz lepiej izolowane. Miejscem szczególnie nasilonego występowania alergenów są tapicerowane meble, miękkie dywany, wykładziny, a także łóżka.

Roztocza, a zwłaszcza ich odchody, pyłki roślin czy alergeny odzwierzęce ( naskórek czy sierść), występują w mieszkaniach w ogromnych ilościach, choć są niewidoczne gołym okiem.
W przypadku, kiedy przyczyną alergii jest występowanie w kurzu domowym naturalnych alergenów wziewnych - jednym z oczywistych i ważnych elementów terapii jest ograniczenie narażenia na nie.

Jeśli w rodzinie występowały przypadki alergii, należy też zapobiegawczo chronić małe dzieci - szczególnie niemowlęta.

Choć dla prawidłowego leczenia alergii niezbędne jest rozpoznanie wywołującego ją alergenu, podstawowym działaniem prewencyjnym i wspierającym terapię antyalergiczną jest utrzymywanie w domu wysokiej czystości.

Odkurzanie z filtrem wodnym

Większość osób sprząta mieszkania używając odkurzacza. Alergikom znane są modele wyposażone w filtr wodny. Odkurzacz taki nie ma jednorazowego worka papierowego.

Powietrze przechodzi przez system dysz nawilżających i pojemnik z wodą. Dzięki temu, że pyły i zanieczyszczenia zatapiane są w kąpieli wodnej, system ten ma wiele zalet.

Podczas sprzątania nie wydziela się nieprzyjemny zapach, a opróżnienie filtra po pracy jest proste. Co najważniejsze, ten rodzaj filtra z założenia wyklucza ponowny kontakt z alergizującym kurzem i pyłem, który często następuje w przypadku wielu modeli worków papierowych. Z kubełka filtra wystarczy wylać brudną wodę, a następnie go opłukać.

Kolejnym stopniem filtracji powietrza w odkurzaczu służącym alergikom, jest filtr HEPA - przechwytujący, w osuszonym już powietrzu, zanieczyszczenia do wielkości 0,3 µm. W praktyce oznacza to, że powietrze, które opuszcza urządzenie jest wolne od zanieczyszczeń - w tym grzybów, pierwotniaków i większości bakterii.

O krok dalej - czystość można poczuć

Od kwietnia 2008 na polskim rynku dostępne są nowe odkurzacze piorące z filtrem wodnym produkcji niemieckiej firmy Robert Thomas. Ten znany w Europie producent wysokiej jakości sprzętu gospodarstwa domowego wprowadza na polski rynek odkurzacz Twin TT Aquafilter.

Jego konstrukcja jest unikalna. Chronione patentem rozwiązania łączą zalety specjalnie opracowanego wielostopniowego filtra wodnego i filtra mikrocząstek typu HEPA. Skuteczność układu filtrującego jest niezwykle wysoka i w testach wynosi 99,99%.

Zasada odkurzania z zastosowaniem filtra wodnego połączona jest w tym modelu odkurzacza z możliwością prania. Rozwiązanie to nosi nazwę iVac. Elementem systemu jest bowiem także wyjątkowo wydajny agregat piorący sprężający wodę do ciśnienia 4 atmosfer. Po podłączeniu dyszy wodnej można prać dywany, wykładziny czy tapicerowane meble. Płyn piorący, po spenetrowaniu i umyciu włókien aż do osnowy, jest natychmiast zasysany do odkurzacza, a czysta powierzchnia - wydajnie osuszona.

Odkurzacz ten jest produkowany przy zachowaniu najwyższych standardów kontroli jakości w fabryce w Neunkirchen w Niemczech.

Twin TT Aquafilter został zaaprobowany przez Brytyjskie Towarzystwo Alergologiczne.  W ostatnich dwóch latach otrzymał także międzynarodowe wyróżnienia w konkursach wzornictwa i testach konsumenckich w USA, Francji i Turcji. Jest liderem sprzedaży w swojej kategorii na wymagającym, rodzimym rynku niemieckim.